Euro
10.3674
0.97%
Dolar
8.5505
0.96%
Altın
512.75
0.9%
Borsa
1.446
-0.59%
Bitcoin
342.450
0.84%
20ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 20 C

  İlker Başbuğ'un eşinden sitem dolu sözler

  Başbuğ çiftinden duruşmada G.Kurmay eski başkanlarına sitem dolu sözler..
  • 27.03.2012 - 17:35
  İlker Başbuğ'un eşinden sitem dolu sözler

  İlker Başbuğ un eşinden sitem dolu sözler #1

  İnternet Andıcı Davası'nda Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ 5 dakika süren kısa bir savunma yaptı. Başbuğ, savunmasında ''İddianameye itibarım yoktur. Yetersizliğin komedisidir. Bana terör örgütü yöneticisi diyene şaşarım'' dedi. Genelkurmay eski Başkanları'na da sitem eden Başbuğ, ''Biz olsak koşar gelirdik'' dedi.

  Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Başbuğ, yaşanan bir tartışma sonucu duruşma salonunu terk etti. Bir süre sonra salona geri dönen Başbuğ, sorulan hiç bir soruya cevap vermedi.

  SEVİM BAŞBUĞ'DAN SİTEM

  İlker Başbuğ'un eşi Sevim Başbuğ, "Koskoca Genelkurmay Başkanı'nı iftiralarla sanık sandalyesine oturtuyorlar. Hiç kimse de bir şey demiyor. Ayıp diye bir şey var" dedi. İlker Başbuğ da izleyici sıralarını kafasıyla işaret ederek "Nerede o eski Genelkurmay Başkanları. Hiçbiri burada yok. Onların başına gelse biz koşar gelirdik buralara. Daha durun, anlatacak çok şeyim olacak. Zamanı gelince daha konuşacağız" diye konuştu. Başbuğ, basın mensuplarının bu açıklamalarını haberleştireceklerini söylemesi üzerine, “Yazın, yazın. Burada bir genelkurmay başkanı yargılansaydı, ben dışarıda olsaydım onun duruşmasına gelirdim” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir