Petrol
94.1
0.78%
Euro
18.2772
-0.47%
Dolar
18.5761
-0.27%
Altın
1.023
-0.17%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
376.212
-0.71%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Barzani'nin yardımcısından Abdullah Öcalan imzası

  Öcalan'ın serbest bırakılması için başlatılan imza kampanyasına Türkiye'nin tepkisini çekecek bir isim de katıldı.
  • 22.05.2013 - 12:22
  Barzani'nin yardımcısından Abdullah Öcalan imzası

  Barzani nin yardımcısından Abdullah Öcalan imzası #1

  İmralı Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası çeken PKK lideri Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için başlatılan ve daha önce Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'nin imza attığı kampanyaya, Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin yardımcısı olan Kosret Resul Ali ve Başbakan Yardımcısı İmad Ahmet de imza attı. 

  HEDEFLERİ 10 MİLYON İMZA

  Kosret Resul Ali, "Bugün barış, kardeşlik ve diyalog günüdür. Öcalan'ın özgürlüğü için değil 1 milyon, 10 milyon imza taplanmalıdır" dedi.
  Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin resmi internet sitesi Pukmedya'da yeralan habere göre, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için geçen yıl örgüte yakın derneklerce Avrupa'da başlatılan 'Öcalan'ın özgürlüğü için 5 milyon imza' kampanyasına, Kuzey Irak'taki terör örgütü yanlısı kuruluşlar da destek için 1 milyon imza toplamaya çalışıyor. Geçen yıl mayıs ayında başlatılan Öcalan'ın özgürlüğü için başlatılan imza kampanyasına daha önce Başbakan Neçirvan Barzani ve Parlamento Başkanı Erselan Bayiz imza atarken, dün de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin yardımcısı olan KYB'li Kosret Resul Ali ve Başbakan Neçirvan Barzani'nin yardımcısı olan İmad Ahmet de imza attı. Erbil'deki ofisinde Öcalan'ın özgürlüğü için başlatılan kampanyaya imza atan Kosret Resul Ali, gün barış, kardeşlik ve diyalog günü olduğunu söyledi.
  Barzani'nin Yardımcısı Ali, Öcalan gibi bir liderin cezaevinde değil, özgür olması gerektiğini de belirterek, "Bütün Kürtülerin bu kampanyaya imzaları ile katılması gerekir. Irak Kürdistan bölgesinde Öcalan'ın özgürlüğü için değil 1 milyon 10 milyon Kürdün bu kampanyaya katılıp imza vermesi gerekiyor"diye konuştu.


  Görüş Bildir