Euro
15.2254
-0.12%
Dolar
13.4035
-0.16%
Altın
795.4910
-0.03%
Borsa
2,031.55
-0.52%
Bitcoin
570.482
-0.98%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 7 C

  İncirlik Üssü'nde ABD askerinin başına çuval geçirme eylemi

  Adana’daki İncirlik Üssü’nde, ABD askerinin başına çuval geçirmeye çalışan TGB'li 2 kişi gözaltına alındı.
  • Ajanslar
  • 17.04.2016 - 08:53
  İncirlik Üssü'nde ABD askerinin başına çuval geçirme eylemi

  İncirlik Üssü’nde bugün düzenlenen 23 Nisan etkinliğine katılan üniversite öğrencileri arasında bulunan TGB Adana İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu, karşılaştığı bir Amerikan askerine intikam için çuval geçirmek istedi.

  İncirlik Üssü nde ABD askerinin başına çuval geçirme eylemi #1

  "TERÖRÜN SORUMLUSU SİZSİNİZ"

  Akarsu, "2003 yılında askerimizin başına çuval geçirdiniz. Bunun ve ülkemizdeki terör olaylarının sorumlusu sizsiniz. Bombalar patlıyor her gün, şehit haberlerimiz geliyor. Bunun sorumlusu sizsiniz. Siz üssünüzden dışarı çıkamıyorsunuz, ancak biz sizin çıkamadığınız hapishanenize kadar giriyoruz ve bu çuvalı başınıza geçiriyoruz" diye tepkisini dile getirdi. Akarsu daha sonra, yanında bulunan çuvalı çıkarıp Amerikan askerinin başına geçirmeye çalıştı.

  İncirlik Üssü'nde ABD askerinin başına çuval geçirme eylemi VİDEO

  İncirlik Üssü nde ABD askerinin başına çuval geçirme eylemi #2

  TÜRK ASKERİ MÜDAHALE ETTİ

  Türk askerinin müdahele ettiği Akarsu ile bu sırada eylemi kamerayla kayda alan TGB üyesi Cenk Kızılırmak gözaltına alındı. Terörle Mücade ekiplerine teslim edilen Akarsu ve Kızılırmak, Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  TGB Genel Sekreteri Sinan Sungur da 2 yıldır bu eylemi gerçekleştirmek için fırsat kolladıklarını, bu etkinlikte imkanı bulunca eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi.


  Görüş Bildir