Euro
15.3179
0.20%
Dolar
13.6320
0.31%
Altın
794.2510
-0.05%
Borsa
1951
0.00%
Bitcoin
498.891
-2.36%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler

  İngiliz gazetesi Daily Mail'de Erdoğan ve Tatlıses'in bıyıklarının da örnek gösterildiği ilginç bir haber yayınlandı.
  • 30.11.2012 - 13:48
  İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler

  İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler #1

  İngiliz gazetesi Daily Mail, CNN televizyonunda yayınlanan ve Ortadoğu'da giderek artan bıyık modasına paralel olarak bıyık kılı nakillerinin de arttığını belirten programı internet sitesinde haber konusu yaptı. Ortadoğu'da bıyık modasının büyüdüğünü ve buna bağlı olarak “bıyık nakillerinin" giderek arttığını belirterek, haberinde Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bir fotoğrafını da kullandı.

  TÜRKİYE'DE BIYIK NAKLİ OPERASYONLARI ARTTI

  Gazete, Ortadoğu'da erkeklerin bıyığı “erkeklik ve güç sembolü olarak gördüğünü belirterek, Türkiye'nin önde gelen estetik cerrahlarından Selahattin Tulunay'ın ifadelerine dayanarak “Türkiye'de bıyık nakli operasyonlarının son yıllarda kat kat arttığını ve müşterilerin çoğunun da Arap ülkelerinden geldiğini"yazdı.

  EN ÇOK İBRAHİM TATLISES BIYIKLARI TERCİH EDİLİYOR

  Tulunay'a göre özellikle Ortadoğulu genç erkekler bıyığın kendilerini daha profesyonel ve bilge gösterdiğini düşünüyorlar. Yine Tulunay'a göre gençler, daha çok İbrahim Tatlıses gibi ünlülerin bıyıklarını kendilerine örnek alıyorlar. Tulunay CNN'de yayınlanan programda ayrıca daha karizmatik görünmek isteyen bazı politikacıların da bıyık nakli yaptırdıklarını söylüyor.

  Operasyon çerçevesinde saçın yoğun bölgelerinden alınan kıllar bıyık bölgesine aktarılıyor. Bıyıkların büyümesi altı ay gibi bir süre alıyor. CNN'deki programa konuşanlardan biri de Paris'in ünlü estetik cerrahlarından Pierre Bouhanna. Doktor Bouhanna, bıyık nakli yaptıran müşterilerinin büyük bölümünün İran, Lübnan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden geldiğini belirtiyor.

  TATLISES-ERDOĞAN-ESAD-SADDAM BIYIKLARI

  İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler #2

  Daily Mail ise, CNN'in programından aktardığı haberinde Başbakan Erdoğan ve İbrahim Tatlses'in yanı sıra Saddam Hüseyin ve Beşşar Esad gibi Ortadoğu liderlerinin fotoğraflarına yer verdi.

  İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler #3


  Görüş Bildir