Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.183
-0.74%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  İngiltere'nin AB'den çıkmasına TÜSİAD'dan açıklama geldi

  İngiltere'nin AB'den çıkmasına TÜSİAD'dan açıklama geldi

  İngiltere'nin AB'den ayrılma kararıyla ilgili açıklamada bulunan TÜSİAD "AB'yi sorun olarak değil, çözüm olarak görülmesini umuyoruz" dedi.
  • DHA
  • 24.06.2016 - 18:14

  TÜSİAD, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında rahatsızlığını dile getirdi. "1973 yılında Avrupa Topluluğu'na üye olan Birleşik Krallık'ta dün yapılan referandum sonucunda halkın çoğunluğu Avrupa Birliği'nden çıkma yönünde oy kullanmıştır" şeklinde başlayan açıklamada şöyle denildi:

  "AB, DEĞİŞİMCİ BİR PROJE"

  "Ayrılma görüşmelerinin birkaç yıl sürmesi beklenen bu gelişmenin yönetilmesinde tarafların uzun dönemli refah politikalarını dikkate alan bilinçli ve sorumlu bir şekilde hareket etmesi en büyük beklentidir. Son krizlerin de ortaya koyduğu şekilde, AB'nin kendi içinde farklılaştırılmış bir entegrasyon modeli yönünde evrildiğini görüyoruz. Bununla birlikte değişmeyen ve kesin olan bir nokta AB'nin bir değerler birliği, çıkarlar dayanışması ve değişimci bir proje olduğudur.

  "AB, SORUN OLARAK DEĞİL ÇÖZÜM OLARAK GÖRÜLMESİ ARZUMUZDUR"

  Ulusüstü birlik projelerinin en geniş ve kapsamlısı olan AB'yi ekonomik ve sosyal sorunların kaynağı olarak değil, çözümü olarak gören anlayışın güç kazanması arzumuzdur"

  İngiltere nin AB den çıkmasına TÜSİAD dan açıklama geldi #1

  İngiltere Başbakanı Cameron'dan istifa açıklaması İZLE

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir