Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.686
-2.77%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  İnternet Andıcı davasına müdahillik talebi

  Ahmet Türk, Hasip Kaplan ve Aysel Tuğluk İnternet Andıcı davasına müdahil olma talebinde bulundu..
  • 30.03.2012 - 09:53
  İnternet Andıcı davasına müdahillik talebi

  İnternet Andıcı davasına müdahillik talebi #1

  Bağımsız milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile BDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın avukatları tarafından ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasına şahıs ve DTP tüzel kişiliği adına müdahil olmak için talepte bulunulduğu bildirildi.

  İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası'yla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 60. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanındaki büyük salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve emekli albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi. İkinci Ergenekon Davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Hasan Ataman Yıldırım da duruşmada hazır bulundu.

  TÜRK, TUĞLUK VE KAPLAN'DAN MÜDAHİLLİK TALEBİ

  Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dosyaya gelen bir kısım evraklar hakkında bilgi verdi. Başkan Özese, Mardin bağımsız milletvekili Ahmet Türk, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve Barış ve Demokrasi Partisi Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın avukatları aracılığıyla mahkemeye dilekçe sunduklarını belirtti. Başkan Özese, avukatlar Ramazan Demir, Gülcan Kartal ve Filiz Ercaylan tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, gerek şahıs olarak gerekse Demokratik Toplum Partisi (DTP) tüzel kişiliği adına davaya müdahil olmak için dilekçe verdiklerini açıkladı.


  Görüş Bildir