Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
516.617
1.79%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  İntihar eden asker Levent Bal'dan ağlatan mektup

  İntihar eden asker Levent Bal'dan ağlatan mektup

  "Komutanım bana p.ç demiştiniz ya, evet ben p.çim, çünkü babam yok."
  • 14.08.2012 - 09:11

  İntihar eden asker Levent Bal dan ağlatan mektup #1

  Mektupta annesine veda eden asker Bal, bir komutana “Hani bugün bana p.çsin demiştin ya. Evet ben p.çim çünkü babam yok benim” diye seslendi.

  İstanbul 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Topkule Kışlası’nda, 7 Ağustos günü, G3 piyade tüfeğiyle intihar eden Samsun Çarşambalı 21 yaşındaki Levent Bal’ın geride bir intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı. Mektubunda öncelikle annesine veda eden Bal’ın bir cümlesi oldukça dikkat çekiyor. Levent Bal’ın mektubunda isim vermediği komutanına ithafen şu satırlar yazıyor: “Komutanım siz beni hiç anlamadınız, bu ölümün tek suçlusu benim. Hani bugün bana p.çsin demiştin ya. Evet ben p.çim çünkü babam yok benim.”

  Medyatrabzon internet sitesinin ulaştığı mektubun tam metni şöyle: “Annem seni bu hayatta tek bırakıyorum. Kusuruma bakma ama artık yaşamak istemiyorum. Bu hayatta kendine çok iyi bak seni çok seviyorum oğlun Levent.

  Komutanım siz beni hiç anlamadınız bu ölümün tek suçlusu benim. Hani bugün bana p.çsin demiştin ya. Evet ben p.çim çünkü babam yok benim.”

  ONU KOMUTANLAR DEĞİL BABASI ÖLÜME GÖTÜRDÜ

  Habertürk, asker Levent Bal’ın nöbet başındaki intiharının perde arkasını araştırdı. Bal’ın Samsun ’un Çarşamba İlçesi Esenli Köyü’nde yaşayan dedesi İsmet Gıdık, torununun intiharına komutanlarının değil, öz babası Yaşar Bal’ın neden olduğunu ileri sürdü. Levent’in çocukluğundan beri baba şiddetine maruz kaldığını anlatan Gıdık “Hem kızıma, hem torunuma şiddet uygulardı. Kızımı aldattı. Biz de kızımın boşanmasını sağladık. Torunumu askerde de rahat bırakmamış, arayıp para istiyormuş. Birkaç kez bize de dayanamıyorum artık diye konuşmuştu ama böyle bir şey yapacağı hiç aklımıza gelmezdi” dedi.

  Levent’in komutanlarından hiç şikâyetçi olmadığını, onları çok sevdiğini anlatan İsmet Gıdık “Komutanları asla kötü muamele yapmamışlardır. Olsa söylerdi bize. Babasının yaptıkları çocuğu bu noktaya getirdi” dedi. Mektuptan da haberdar olmadıklarını söyleyen Gıdık, sadece cenazeyi aldıklarını, kişisel eşyalarının henüz teslim edilmediğini belirtti.


  Görüş Bildir