Euro
15.1792
4.91%
Dolar
13.4082
4.62%
Altın
765.17
4.1%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
757.940
1.37%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  İntihar selfie'si çeken polis kendini savundu

  İntihar selfie'si çeken polis kendini savundu

  Boğaz köprüsündeki intihar girişimi sırasında 'selfie' çektiği iddia edilen polis memuru 'selfie çekmiyordum' dedi.
  • 04.09.2014 - 15:40

  selfie

  1 Eylül sabahı İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar eden Sadrettin Şaşkın'ı vazgeçirme çabaları sonuçsuz kalırken, bu sırada ortaya çıkan bir görüntü tartışılmıştı.

  GÖREV İHMALİ SUÇLAMASI

  Bir trafik polisinin, köprüğün korkuluklarındaki genci de fotoğraf karesine alarak 'selfie' tabir edilen biçimde kendini fotoğraflaması tepkilere neden olmuştu. Burak Yıldız aldı bir kişinin Twitter'dan paylaştığı fotoğraf üzerine, söz konusu polis hakkında 'görevi ihmal' suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı.

  Boğaziçi Köprüsü'nde intihar anı İZLE

  ''SELFİE ÇEKMEDİM''

  Al Jazeera Türkiye'den Murat Eğilmez'in haberine göre; Kimliği gizli tutulan polis memuru, amirlerine yaptığı sözlü savunmada ‘selfie’ çektiği iddialarının doğru olmadığını söyledi. Polis, internet üzerinden mesajlaşma servisi sağlayan WhatsApp uygulamasında, Şahin olarak bilinen motorize ekiplerin bir grubunun olduğunu anlattı.

  ''AMİRLERE DURUMU GÖSTERİYORDUM''

  O olay sırasında da, bu gruptaki amirlerine durumu göstermek için görüntü çektiğini söyledi. Polis memuru, görevi başında başka türlü bir tavır almasının da söz konusu olamayacağını, bir intihar vakasının 'selfie'ye konu olmasının da düşünülemeyeceğini ekledi. Ancak polis memuru, görüntüyü alırken kamerayı kendisini görecek şekilde tutmasına ilişkin bir açıklama getirmedi. Soruşturmada polis memuru, müfettişlere de ifade verecek.

  İntihar selfie si çeken polis kendini savundu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir