Petrol
96.66
3.21%
Euro
18.2581
-0.10%
Dolar
18.0514
0.58%
Altın
1.019
0.24%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.849
0.48%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  İran: Türkiye Suriye topraklarını ihlal etti

  Şah Fırat Operasyonu, İran basınında geniş yer bulurken, resmi basın organları operasyonu "Türk ordusunun Suriye topraklarını ihlali" şeklinde duyurdu.
  • 22.02.2015 - 15:11
  İran: Türkiye Suriye topraklarını ihlal etti

  vergi.jpg

  İran resmi haber ajansı IRNA, "Türk ordusu Suriye topraklarını ihlal etti" başlığıyla duyurduğu haberinde, "Türk ordusu, Suriye topraklarındaki Süleyman Şah Türbesi'nin kuşatılması gibi asılsız bir sebeple, Suriye topraklarını ihlal etti" ifadesini kullandı.

  "KENDİSİNİN OLDUĞUNFU İDDİA EDİYOR"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu sabah operasyon hakkında yaptığı açıklamalara yer verilen haberde, "Türkiye, türbenin bulunduğu toprakların uluslararası anlaşmalar esasınca kendisine ait olduğunu iddia ediyor" denildi. İRNA ayrıca CHP Genel Sekreter Gürsel Tekin'in operasyona ilişkin yaptığı açıklamalara yer verdi. Haberde Tekin'in "'Şah değil mat operasyonu olmuştur. 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa savaşmadan topraklarımızı kaybediyoruz, bu kabul edilebilecek bir durum değildir'' sözlerine yer verildi.

  CHP'YE ÖVGÜ

  İRNA, "CHP'yi okurlarına, Suriye krizinin başladığı tarihten bu yana Türkiye hükümetinin Suriye'ye yönelik düşmanca tutumlarını eleştiren parti" olarak tanıttı. İngilizce yayın yapan devlet televizyonu Press TV de operasyonu "Türkiye Suriye topraklarına askeri müdahalede bulundu" başlığıyla duyururken haberinde, "Türk ordusu Süleyman Şah Türbesini koruma bahanesi ile Suriye topraklarını ihlal etti" ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir