Petrol
105.78
5.06%
Euro
17.5934
0.26%
Dolar
17.2956
0.47%
Altın
968.85
0.64%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
363.203
3.76%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  İhsan Eliaçık'tan Başbakan'a tepki

  İhsan Eliaçık'tan Başbakan'a tepki

  İhsan Eliaçık'tan Başbakan'a: "O senin işin değil, tepetaklak gideceksiniz"
  • 03.02.2012 - 06:36

  İhsan Eliaçık tan Başbakan a tepki #1

  Habertürk'te Balçiçek Pamir'in sunduğu Söz Sende programına konuk olan İhsan Eliaçık Başbakan Erdoğan'a "senin görevin inançlı nesil yetiştirmek değil. Özgürlüklerin önünü açmak. Nesli yetiştirecek olan ailelerdir" dedi. İhsan Eliaçık "Erdoğan'ın bu sözünü totaliter buluyorum" dedi.

  İşte Eliaçık'ın Balçiçek İlter'e yaptığı açıklamalar

  "NESLİ HALK YETİŞTİRİR"

  Eliaçık İktidarın görevi insanları dönüştürmek değildir. Devletin ve iktidarın böyle bir görevi yoktur. Siz halkın önünü açmakla mükellefsiniz. Halk kendi çocuklarını istediği gibi yetiştirir. Dindar gençlik yetiştireceğiz demekle Atatürkçü gençlik yetiştireceğiz demekten hiç bir farkı yoktur. Bu tür gençleri ilgili sivil toplum kuruluşları yetiştirir. Bu sizin işiniz değildir. Bu toplumda müslüman var. Hristiyan var. Dindar demek inancını ve hayatını ona göre yaşayan kişi demektir.

  "HZ. MUHAMMED ÖRNEK ALINMALI"

  Ben bugüne kadar ceketiyle gelip ceketiyle giden politikacı görmedim. Olursa onun kitabını yazacağım. Bir tek Hz. Muhammed ceketiyle gelip ceketiyle gitmiştir. Bütün polikitacı ve devlet adamların onun yaşantısını örnek alması gerekir.

  "TEPE TAKLAK GİDECEKSİNİZ"

  Şöför değişti ama araç aynı öyne gitiyor. Bizim 28 Şubatta yaşadıkarımızı şu anda Ulusalcılar ve BDP'liler yaşıyor. Hükümete söylüyorum. Gidişatınız gidişat değil. Tepetaklak gideceksiniz. Bu muhalefet de gitmeli. Çünkü bu muhalefet hükümete güç veriyor. dedi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir