Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.660
-0.90%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  İsmail Korkmaz'ın memleketi Hatay'da olay çıktı

  Eskişehir'de kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildikten 33 gün sonra vefat eden Ali'nin memleketinde gerginlik.
  • 11.07.2013 - 03:02
  İsmail Korkmaz'ın memleketi Hatay'da olay çıktı

  İsmail Korkmaz ın memleketi Hatay da olay çıktı #1

  Eskişehir'deki gezi parkı olaylarında yaralanıp 33 gün sonra ölen Ali İsmail Korkmaz'ın memleketi Hatay'da olaylar çıktı. Korkmaz'ın ölümünü protesto etmek isteyen Halkevleri üyesi grup, polis ile çatıştı. Çıkan olaylarda bir polis memuru ayağından yaralandı. İsmail Korkmaz ın memleketi Hatay da olay çıktı #2

  YÜRÜMEKTE ISRAR ETTİLER

  Ali İsmail Korkmaz'ın öldüğü haberini alan Halkevleri üyesi bir grup, Armutlu Mahallesi'nde toplanarak Gündüz Caddesi girişine yürüdü. Burada barikat kuran göstericiler, polisin 'dağılın' uyarısına rağmen eylemini sürdürdü. Yürümek isteyen göstericileri durdurmak isteyen polis arasında gerginlik yaşandı. Yapılan görüşmelerden sonuç çıkmayınca yürümekte ısrar eden gruba polis müdahale etti. Uyarılara taşla karşılık veren eylemcilere polis arasında çatışma çıktı. Biber gazı ve tazyikli su ile müdahale edilen göstericiler ara sokaklara girerek taş ve bilye atmaya başladı. Atılan taşlardan bir polis yaralandı. Yaralı polis ambulans ile hastaneye kaldırıldı. 

  PALALI SALDIRI TEKRARLANDI

  Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü Ankara'da da gergin saatlere sebep oldu. Başkent Ankara’da Dikmen Caddesi’nden, Kızılay Meydanı’na inmek isteyen gruba, polis izin vermedi.

  Yolun trafiğe kapatılması üzerıne bazı göstericilerle vatandaş arasında gerginlik yaşandı. Araçlardan ellerinde palalarla inen bazı kişiler, göstericilere saldırdı.

  İsmail Korkmaz ın memleketi Hatay da olay çıktı #3

  İsmail Korkmaz ın memleketi Hatay da olay çıktı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir