Euro
15.4313
0.63%
Dolar
13.5423
0.78%
Altın
788.3030
0.28%
Borsa
2,068.42
-0.83%
Bitcoin
571.894
-1.60%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  İsmet Yılmaz: Koalisyon için elimizden geleni yapacağız

  Sivas'ta ziyaretlerde bulunan Bakan İsmet Yılmaz, koalisyon için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
  • AA
  • 14.06.2015 - 21:44
  İsmet Yılmaz: Koalisyon için elimizden geleni yapacağız

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, partisinin Sivas'ın Şarkışla ve Gemerek ilçelerindeki başkanlıklarını ziyaret etti.

  Parti teşkilatlarına milletvekili genel seçimlerinde göstermiş oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Yılmaz, AK Parti'nin aldığı yüzde 41 oy oranının, CHP ve MHP'nin toplamı kadar olduğunu söyledi. İki partinin milletvekili sayısının AK Parti'nin gerisinde olduğunu belirten Yılmaz, seçimin kazananının CHP veya MHP olmadığını ifade etti.

  İsmet Yılmaz: Koalisyon için elimizden geleni yapacağız #1

  Sivas'ta merkezle birlikte 15 ilçede AK Parti'nin birinci olduğuna dikkati çeken Yılmaz, "Tabii bu bizim sorumluluğumuzu artırıyor, bu aziz millete daha çok hizmet getirmek lazım" diye konuştu.

  AK Parti'nin tek başına iktidar olmasını beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: "Aziz milletimiz, 'Yüzde 41 oy vererek yine hükümeti kurma sorumluluğunu birinci dereceden sana verdim' dedi. Geri kalanların ancak üçü bir araya gelirse hükümet olabilir. AK Parti her bir partiyle ayrı ayrı bir araya geldiğinde bir koalisyon ortaya çıkıyor. Diğer partiler öyle değil, ikisinin bir araya gelmesi koalisyon çıkarmaya yetmiyor, mutlaka bir başka üçüncü partiyi de almak durumundalar. Dolayısıyla da yeni hükümeti kurma sorumluluğu AK Parti'ye aittir.

  İsmet Yılmaz: Koalisyon için elimizden geleni yapacağız #2

  "KOALİSYON İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

  Çok samimi olarak bütün partilerle görüşeceğiz ve bu aziz millet hangi partiyle koalisyon yapmamızı isterse de o koalisyon için elimizden geleni yapacağız.

  "DİĞERLERİ KÜSTÜM OYNAMIYORUM DERSE"

  Çünkü bu millete hizmet etmek asli vazifemiz ama diyelim ki 3 parti de 'sizinle koalisyon kurmuyoruz' derse, bütün bu bizim iyi niyetimize rağmen o zaman da bu aziz millete diyeceğiz ki 'bu düğümü siz attınız, bize hükümeti kurma yükümlülüğü verdiniz ama diğerleri küstüm oynamıyorum derse' o zaman size yine gelip diyeceğiz ki 'bu düğümü de siz çözün' diyeceğiz."


  Görüş Bildir