Euro
9.931
0.08%
Dolar
8.3566
0.1%
Altın
486.19
-0.11%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
322.480
-3.83%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  İsmet Yılmaz müfredatın değişeceğini açıkladı

  İsmet Yılmaz müfredatın değişeceğini açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güncellenen eğitim programıyla ilgili bilgilendirme toplantısında konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 13.01.2017 - 11:14

  İsmet Yılmaz müfredatın değişeceğini açıkladı #1

  Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, müfredatın değişeceğini açıkladı.

  "Eğitime dair güncelleme, yenileştirme ve geliştirme çalışmalarımızın bir sonucu olarak taslak programlarımızı askıya çıkarıyoruz" diyen Yılmaz, böylelikle kamuoyunun katkılarını almak istediklerini söyledi.

   


   

  Milli Eğitim Bakanlığı, yeni müfredatı "https://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx" adresi üzerinden kamuoyuna açtı. İsteyenler buradan yeni programları görebiliyor, inceledikleri taslakları değerlendirebiliyor. Ayrıca konu ekleme ya da çıkarma talebinde bulunulabiliyor.İsmet Yılmaz müfredatın değişeceğini açıkladı #2
  İsmet Yılmaz müfredatın değişeceğini açıkladı #3

  İsmet Yılmaz müfredatın değişeceğini açıkladı VİDEO

   


   

  Bakan Yılmaz'ın açıklamaları:

  "Yeni müfredat Eylül ayında başlayacak yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hayata geçecek. Yeni müfredat ile ders sayıları azaltılacak, ders içerikleri sadeleştirilecek.

  Okullarımızdaki ders saatlerinin azaltılmasıyla ilgili bir çalışma yapılmamıştır, yapılmayacaktır. Ders saatlerini arttırmamız lazım. İçeriğinin azaltılması daha doğru diye düşünüyorum."

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları:

  TEOG VE LYS'Yİ ETKİLEMEYECEK

  "Önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibariyle, bu sene ve gelecek sene hiçbir öğrencimiz değişen müfredattan dolayı TEOG ve LYS'den etkilenmeyecektir.

  Kamuoyunun görüşlerine sunulan yeni müfredatla ilgili bu süreçte, programlarla veya ders programları ile ilgili söylenecek bir eleştiri varsa bu dönemde söylenmesini istiyoruz.

  1. sınıf. 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerimiz yeni müfredatla eğitim görecekler.

  "GÖRÜŞLERİ BEKLİYORUZ"

  Bugünden itibaren bir ay süre ile öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bir görüşüm var diyen herkesin görüş ve önerilerini bekliyoruz. Web sayfamızdan yeni müfredata ulaşabilirsiniz.

  10 Şubat'a kadar bütün halkımız yeni müfredatla ilgili görüşlerini bize sunmalı.

  53 FARKLI DERS

  53 farklı dersle ilgili taslak programlar hazırlanmıştır. 19 farklı ders ilköğretim için, 34 farklı ders ortaöğretim için hazırlanmıştır. Bu taslaklar askıya çıkarılmıştır.

  Bu programa 1000'in üzerinde arkadaşımız katıldı.

  Genel müdürlüklerin koordinatörlüğünde komisyonlar taslak programları hazırladı. Ülke genelinde uzmanlar girdi sağladı. Talim Terbiye Kurulu inceledi ve askı sürecine çıkarıldı.

  Taslak programa hazırlanırken, öğretim programlarıyla ilgili çalışmaların başlangıcında üniversite eğitiminde ve günlük hayatında başarılı olmaları için bilgi ve becerileri öncelik edildi.

  Dünya ölçeğinde eğitimde başarı göstermiş ülkerin tecrübelerinden faydalanıldı. Bunların ışığında bu taslak program milletimizin görüşlerine açıldı.

  DERS SAATLERİ

  Ders sayılarını henüz belirlemedik. Yeni müfredat Eylül ayında başlayacak yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hayata geçecek. Yeni müfredat ile ders sayıları azaltılacak, ders içerikleri sadeleştirilecek.

  Okullarımızdaki ders saatlerinin azaltılmasıyla ilgili bir çalışma yapılmamıştır, yapılmayacaktır. Ders saatlerini arttırmamız lazım. İçeriğinin azaltılması daha doğru diye düşünüyorum.

  Gelen öneriler tartışılıp incelenecek. Kademeli bir geçiş yapacağız. 10 Şubat'tan 20 Şubat'a kadar Talim terbiye kurulunun onay süreci var ondan sonra kitap yazımlarına başlanacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir