Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
135.841
2.04%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  İsrail'den Hakan Fidan haberlerine açıklama

  İsrail'den Hakan Fidan haberlerine açıklama

  İsrail Dışişleri Sözcüsü: 'Hakan Fidan'la ilgili haberler İsrail'in çıkarlarına kesinlikle hizmet etmiyor.'
  • 22.10.2013 - 12:59

  İsrail den Hakan Fidan haberlerine açıklama #1

  İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor, Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili dile getirdiği iddiaların İsrail kaynaklı olmadığını ve İsrail'in çıkarlarına kesinlikle hizmet etmediğini söyledi.

  Palmor, söz konusu haberin Türkiye medyasında 'Hakan Fidan'ın hedef alınması" olarak görüldüğünü, ancak aynı haberin İsrail medyasında "İsrail'in hedef alınması ve itibarsızlaştırılması' şeklinde yer aldığını vurguladı.

  AMAÇ; İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİNİ ZEDELEMEK

  Palmor, söz konusu haberlerin Türkiye ile İsrail arasındaki diplomatik ilişkilerin tekrar kurulmasını istemeyen çevreler tarafından sızdırılmış olabileceğini söyledi. Palmor, 'Bu haberleri, Türkiye ile İsrail arasındaki yakınlaşmayı zorlaştırmak ve bu her iki ülkeye de yakınlaşmanın çok da gerekli olmadığı mesajını göndermek isteyen bir takım çevrelerin sızdırmış olabileceği düşüncesi çok mantıklı' dedi.

  TÜRKİYE İDDİALARI YALANLAMADI

  İsrailli sözcü, Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius'ın, 'Geçen yılın başlarında Türk hükümetinin Mossad için çalışan 10 kadar İranlı ajanın kimliğini Tahran istihbaratına ihbar ettiğini' ileri sürdüğü yazısındaki iddiaların Türkiye'de hiçbir yetkili tarafından yalanlanmadığına da dikkat çekti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir