Euro
10.1163
0.57%
Dolar
8.5859
0.7%
Altın
485.73
1.08%
Borsa
1.425
0.49%
Bitcoin
408.613
0.80%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C
  İsrailli acentelerin Türkiye tercihi şaşkınlığı

  İsrailli acentelerin Türkiye tercihi şaşkınlığı

  İsrail'den Türkiye'ye zeytin dalı mı? Nisan ayında rekor İsrailli turist Türkiye'ye geliyor..
  • 16.04.2012 - 15:09

  İsrailli acentelerin Türkiye tercihi şaşkınlığı #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Hükümetin, ‘Turistik ziyaretler için Türkiye’ye gitmeyin’  talimatını kaldırmasının ardından Türkiye’ye İsrailli turist akını yaşanıyor. İsrailli turistlerin Türkiye tercihindeki artış İsrail Turizm acentelerini şaşkına çevirmiş durumda.

  BAYRAM TATİLİ TERCİHLERİ ANTALYA

  Musevilerin Pesah (Hamursuz) Bayramı nedeniyle tatil için seçtikleri tatil adreslerinde Türkiye listenin başında yer alınca İsrailli yetkililer şaşkına döndü.  Nisan ayında yaklaşık 3 bin İsrailli’nin Antalya’ya gelmesi bekleniyor.  Turizm acenteleri bu sayının artabileceğini ifade ediyor.

  EK SEFERLER YÜZDE 100 ORANINDA ARTTI

  Tüm bu beklentiler karşısında İsrail-Türkiye arasındaki ek seferler yüzde 100 oranında artırıldı. Daha önce haftada bir yapılan seferlerin geçtiğimiz hafta her gün gerçekleştirildiğini hatırlatan İsrail Gazetesi Haaretz, İsrail’in yakın ülkeler arasında son dönemde en iyi ilişkiyi Türkiye ile kurduğunu öne sürdü.

  Mavi Marmara saldırısı ve ardından yaşanan sert çıkışlar sonrası, Türkiye’yi ziyaret eden İsrailli oranı  % 3'ten yüzde 0.05 oranına kadar gerilemişti. Hükümetin tur operatörleri üzerindeki baskıyı kaldırmasının ardından İsrailli turist sayısı tekrar rekor düzeylere yükseldi.

  İSRAİLLİ TUR OPERATÖRLERİ ŞAŞKIN

  Türkiye’ye nisan ayında en çok Arap ve Rus turistlerin geldiğini aktaran İsrail’de uluslararası tur operatörlüğü yapan yetkili, İsrailliler’in Türkiye tercihindeki artış karşısında şaşkınlığını gizlemezken, yakın dönemde çok daha fazla sayıda İsrailli’nin Türkiye’yi tercih edeceğini savundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir