Dolar
6.9334
0.5%
Euro
8.1971
0.3857%
Altın
2014.1
-0.2634%
Borsa
1087.16
0%
G. Altın
448.817
0.4208%
Bitcoin
77447.13
-0.8561%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  İstanbul Taksim'de Balyozcular aklanamaz eylemi

  İstanbul Taksim'de Balyozcular aklanamaz eylemi

  Darbelere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu üyesi grup, 'Balyoz Darbecileri Aklanamaz' pankartıyla eylem yaptı..
  • 21.01.2013 - 08:14
  İstanbul Taksim'de Balyozcular aklanamaz eylemi

  İstanbul Taksim'de Balyozcular aklanamaz eylemi #1

  Darbelere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu üyesi bir grup, Balyoz Darbe Planı davasına dikkat çekmek için Tünel Meydanı'nda toplandı. 'Balyoz Darbe Planı Aklanamaz' yazılı dövizler ve Taraf gazetesinin Balyoz Darbe Planı'nı duyurduğu baskısını taşıyan grup, Galatasaray Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

  "PAŞA PAŞA YATACAKSINIZ"

  "Paşa Paşa yatacaksınız", "Darbeciler Aklanamaz" sloganları atan grup, Balyoz Davası sanıkları ve Oda TV Davası'nın son duruşmasında tahliye edilen Soner Yalçın'a tepki gösterdi. Grup üyeleri İstanbul Barosu'nun önünden geçildiği sırada, darbecilere destek verdiği gerekçesiyle Baro'yu yuhaladı.

  "DARBECİLERİ AKLAMAK İÇİN PROPAGANDA BAŞLATILDI"

  Galatasaray Meydanı'na kadar yürüyen grup adına basın açıklamasını Elçin Poyraz yaptı. Yıllardır darbelere karşı mücadele ettiklerini belirten Elçin Poyraz, bir süredir seslerini daha az çıkardıkları için kamuoyunda darbecileri aklamak için bir propaganda başlatıldığına şahit olduklarını söyledi. Balyoz Davası kararı açıklandıktan sonra bazı çevrelerin sanki bu ülkede hiç darbe olmamış gibi seslerini yükseltmeye başladıklarını anlatan Poyraz, "Balyoz darbe seminerinde açıkça İstanbul'un üstüne çökmekten söz eden askerleri, insanları stadyumlara doldurmaktan söz eden komutanları, 'öncelikle tehditler' ilan eden üst düzey komutanları aklamak için her yönden harekete geçtiler. Balyoz darbe planı davasından ceza yiyen askerlerin, en eğitimli, en parlak subaylar olduğunu ilan ettiler. Doğrudur 27 Mayıs darbesi de, 12 Mart darbesi de, 12 Eylül darbesi de 28 Şubat ve 27 Nisan darbesi de en kötü eğitimi alan askerlerin değil, en iyi eğitimi alan, temiz giyinen, çok dil bilen, ışıl ışıl parlayan ordu komuta kademesi mensuplarınca gerçekleştirildi." dedi.

  KABİNEYE "12 EYLÜL VE 28 ŞUBAT MAĞDURUNU AL" ÇAĞRISI

  Ayhan Ogan ise bu güne kadar darbecilere karşı aldığı kararlı tavırdan dolayı Başbakan Erdoğan'a teşekkür etti. Ogan, "Bir takım vatandaşlar gelip size, 'Bu halka da çok yüz verdiniz' diye baskı yapıyor olabilir." şeklinde konuştu. Kamuoyunun gündeminde yer alan hükümette kabine değişikliği iddialarını hatırlatan Ogan, "Kabineye bir 12 Eyül mağdurunu, bir de 28 Şubat mağduresini almanızı istiyoruz. Halkın talebi budur. Kararlılığınızın göstergesi olarak bunu sizden bekliyoruz." diye konuştu.

  Görüş Bildir