Euro
15.1304
-0.74%
Dolar
13.3330
-0.69%
Altın
788.1900
-0.95%
Borsa
2,056.20
0.69%
Bitcoin
566.902
-1.41%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  İstanbul trafiği felç oldu: Normalde 20 dakika şu an...

  FSM'de yapılan bakım dolasıyla İstanbul trafiği felç oldu, normalde 20 dakika olan yol şu an 140 dakika...
  • 18.06.2012 - 15:19
  İstanbul trafiği felç oldu: Normalde 20 dakika şu an...

  İstanbul trafiği felç oldu: Normalde 20 dakika şu an... #1

  İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü bakıma alınmasıyla, bu sabahtan itibaren İstanbullular için trafik kabusu başladı. Kendi arabasıyla yola çıkan sürücüler trafiğin durmasıyla kontak kapattı. Toplu taşımaya akın vatandaşlar ise saatlerce kuyruk bekledi. Öğle saatlerinde FSM Köprüsü'nün yoğunluğu İSTOÇ'a dayandı. Normal şartlarda bu mesafeye 20 dakikada ulaşılırken, öğle saatlerinde süre 140 dakikayı aştı. Saat 16:30'dan itibaren henüz sabah trafiği yoğunluğu dinmeden akşam kabusu başladı. Yetkililere göre iki alternatif var; deniz yolu ve toplu taşım araçları. Araçlarıyla yola çıkan ve arabalı vapuru kullanmayı düşünen İstanbullular'a ise kötü haber. Arabalı vapur kuyruğu Ataköy'den başlıyor.

  TRAFİKTE SON DURUM

  *Arabalı vapuru kullanmak isteyen sürücülere önemli hatırlatma. Arabalı vapur kuyruğu Ataköy'den başlıyor.

  Avrupa-Anadolu geçişleri:

  Birinci Köprü Haliç'ten, İkinci Köprü Alibeyköy'den itibaren yoğun.

  Anadolu-Avrupa geçişleri:

  Birinci Köprü Altunizade'den itibaren yoğun. İkinci köprü açık.

  Avrupa Yakası E-5'te;

  Avcılar - Ambarlı, Şirinevler - Yenibosna, Okmeydanı - Haliç istikameti yoğun.

  Sahil trafiği

  Ataköy - Sirkeci istikameti, Dolmabahçe - Beşiktaş - Yıldız istikameti yoğun.
  Büyükdere Caddesi - Sanayi Mahallesi - Zincirlikuyu istikameti yoğun.

  Maslak - Hacıosman yönünde meydana gelen kaza nedeniyle trafik durdu.
  Saraçhane - Taksim istikameti yoğun.

  Anadolu Yakası E-5'te;

  Pendik - Kartal, Bostancı - Kozyacağı hafif yoğun.
  TEM'de Ataşehir - Dudullu yönünde yavaşlama söz konusu.

  İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü'nün bakıma alınmasıyla, bu sabahtan itibaren İstanbullular için trafik kabusu başladı. Kendi arabasıyla yola çıkan sürücüler trafiğin durmasıyla kontak kapattı.

  NORMALDE 20 DAKİKA ŞU AN 140 DAKİKA

  Toplu taşımaya akın eden vatandaşlar ise saatlerce kuyruk bekledi. İstanbul Valisi İstanbullulardan özür diledi, 'Yeni tedbir almamız gerekiyorsa alırız' mesajını verdi. Öğle saatlerinde ise FSM Köprüsü'nün yoğunluğu İSTOÇ'a dayandı. Normal şartlarda 23 kilometrelik bu mesafeye 20 dakikada ulaşılırken, Trafik Yönetim Merkezi yoğunluk nedeniyle İSTOÇ'tan yola çıkan bir sürücünün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 140 dakikada vardığını söyledi.

  Videoyu izlemek için tıklayın...

  Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Haliç Köprüleri'nde bakım, onarım çalışmaları başladı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün saat 00.30 sıralarında 2 şeridi trafiğe kapatılırken, Haliç Köprüsü Topkapı istikameti yan yol da saat 05.30 sıralarında trafiğe kapatıldı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası yönünde yapılacak olan asfalt yenileme çalışması öncesinde, Karayolları çalışanları köprü girişine trafik yön levhaları ve dubalar koyarak trafiğin 2 şeridini kapattı. Araçlar köprü girişi ve üzerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Kapanan şeritler nedeniyle trafikte kalan vatandaşlar çalışmalara tepki gösterdi. 3 ay devam edecek olan çalışmaların aralıksız 24 saat 3 vardiya şeklinde süreceği ve ilerleyen günlerde de 1 şeridin daha kapatılabileceği belirtildi.

  VALİ MUTLU: ÖZÜR DİLİYORUZ

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Cağaloğlu'ndaki valilik binası büyük salonda sergilenen Bad-ı Selatin (Sultanların Esintileri) sergisini gezdi. Sergiyi gezmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Mutlu, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerinde başlatılan çalışmaların neden olduğu trafik yoğunluğu için İstanbullular'dan özür diledi.

  Foto Galeri için tıklayın...

  HALİÇ KÖPRÜSÜ TOPKAPI YÖNÜ YAN YOL DA TRAFİĞE KAPATILDI

  Haliç köprüsündeki bakım onarım çalışmaları kapsamında Topkapı istikameti yan yol kapatıldı. Görevliler köprü giriş ve bağlantı yollarına trafik yön levhaları ve dubalar koyarak kapattı. 20 gün süreyle trafiğe kapalı kalacak şeritte çalışmaların 24 saat 3 vardiya şeklinde devam edecek. Haliç Köprüsü'nde ise 5 aşamalı olarak yapılacak mastik asfalt üst yapı yenileme çalışmalarında, ana köprüde çalışılırken, ilave köprüler ile alternatif yollardan, ilave köprülerde çalışılırken ise ana köprü ile alternatif yollardan trafik akışı sağlanacak. Çalışmalar süresince metrobüs hattı sürekli açık tutulacak. Çalışmaların 15 günde bitirilmesi planlanıyor.

  OTOBÜS DURAĞI KULLANILAMAZ DURUMA GELDİ

  Yan yolun tarfiğe kapatılması nedeniyle bu yol üzerinde bulunan Ayvansaray otobüs durağı da kullanılamaz duruma geldi. Durağın faal olmaması üzerine vatandaşlar otobüse binmek için araçların seyir halinde bulunuduğu otoyola çıkmayı tercih etti. Zor şartlar altında bariyerleri aşarak otoyola geçen vatandaşlar burada otobüslere binmeye başladı. Ancak otobüslerin yolcu almak için durması trafiğin akışını da tehlikeli hale getirdi.


  Görüş Bildir