Petrol
84.91
2.47%
Euro
17.6994
-0.20%
Dolar
18.4344
-0.22%
Altın
967.59
0.48%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.223
-0.46%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  İstanbul trafiğinden kaçış yolları

  FSM Köprüsü'ndeki tadilattan dolayı felç olan İstanbul trafiğinden kaçış yolları...
  • 18.06.2012 - 16:52
  İstanbul trafiğinden kaçış yolları

  İstanbul trafiğinden kaçış yolları #1

  İkinci köprüdeki tadilat sabah saatlerinden itibaren İstanbulluları yollarda bıraktı. İki yaka arasında yaşayanlar için alternatif kaçış yolları var ancak çok sınırlı...

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa-Anadolu yönündeki iki şeridi dün gece bakım için kapandı. Ancak bu sabah Anadolu-Avrupa yönü daha çok tıkandı.

  Bu yüzden asıl çile en çok trafik yoğunluğunun yaşandığı dönüş yönünde yani Avrupa-Anadolu yönünde bu akşam yaşanacak.

  Sabah trafiğini yaşayan sürücülerin büyük çoğunluğu Boğaziçi Köprüsü'ne yönelecek. Fakat zaten akşam saatlerinde bağlantı yollarındaki trafik kilometrelerce uzayan Boğaziçi Köprüsü de ikinci köprü kadar yoğun olacak.

  ARABALI VAPURDA UZUN KUYRUKLAR

  Araç sahipleri için son alternatif Sirkeci-Harem arasındaki arabalı vapur seferleri. İDO, Sirkeci -Harem arasındaki arabalı vapur sayısını 4'ten 6'ya çıkardı. Seferler, saate göre değil ring olarak doldur-boşalt şeklinde gerçekleşecek. Ayrıca seferlerin bitiş saati 22.30'dan 24.00'a alındı.

  İDO'nun Sirkeci-Harem'e yoğunluk vermesinin faturasını ise Eskihisar'dan Marmara Denizi'nin karışı kıyısına gitmek isteyen tatilciler ödeyecek. Çünkü feribotlar Boğaz'da olacağı için hafta sonu sefer sayısı artırılamayacak.

  YAYALAR DENİZDEN

  Deniz yolunu tercih edecek yayaların durumu biraz daha parlak görünüyor. Çünkü seferler az da olsa artırıldı.

  DENTUR, Küçüksu-Tokmakburnu hattında ek sefer yapmak için girişimde bulundu. Şehir Hatları'ndan gelecek yanıt bekleniyor. Beşiktaş-Üsküdar seferleri ise artırıldı.

  TURYOL, Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü seferlerine ek yaptı.

  METROBÜSTE İZDİHAM

  FSM ve Galata Köprüsü'ndeki tadilatlara bir de Mecidiyeköy Metrobüs istasyonundaki tadilat eklenince, İstanbulluların çilesi katmerlendi.

  'KITALARARASI HAMAM'

  Her sabah işyerine metrobüsle ulaşan binlerce kişiye katılan 'tadilat trafiği'nden kaçanlar, metrobüs ulaşımını da kilitledi. Bu saatlerden itibaren metrobüs yolculuğunun da kilitlenme noktasına gelmesi bekleniyor. Normal mevcudunun çok üzerinde yolcu taşıdığı veya arızalı olduğu için klimaları yetersiz kalan metrobüslerdeki çilenin dayanılmaz boyutlara ulaşması bekleniyor.

  PANİK TRAFİĞİ

  Kısacası Haliç, FSM ve Boğaziçi yönündeki tüm ana arter ve bağlantı yolları, panik halinde çıkış noktası arayan sürücüler nedeniyle üç ay boyunca mahşeri bir kalabalığa sahne olacak.

  İskelelere yakın semtlerde oturanlar dışındaki İstanbulluların iki yaka arasında saatlerce zaman geçirmesi kaçınılmaz olacak.

  Yetkililerin ısrarla vurgu yaptığı tatilciler ve okul servislerinin yokluğu 'tadilat çilesi'nin ilk gününde hissedilmedi.


  Görüş Bildir