Petrol
83.3
0.66%
Euro
17.8075
0.41%
Dolar
18.4604
-0.08%
Altın
967.93
0.51%
Borsa
326
0.00%
Bitcoin
366.248
3.95%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  İstanbul'a 100 yeni otobüs

  Topbaş, toplu ulaşımda yarın 100 yeni otobüsü devreye sokacaklarını söyledi.
  • 21.06.2012 - 20:06
  İstanbul'a 100 yeni otobüs

  İstanbul a 100 yeni otobüs #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, toplu ulaşımda yarın 100 yeni otobüsü devreye sokacaklarını söyledi. İstanbul'daki köprülerin bakımlarının 3 ay süreceğini yineleyen Topbaş, "Toplu taşıma kullanma oranı giderek artıyor. İstanbulluların hassasiyet ve anlayış göstereceğine inanıyorum." dedi.

  Brezilya'da, BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından yürütülen 'Rio 20 Belediye Başkanları Zirvesi' ve 'BM Sürdürülebilir Konferansı'na katılan Başkan Kadir Topbaş saat 18.10'da AtatürkHavalimanı'na geldi. Topbaş, havalimanında yaptığı gezi ve İstanbul ulaşımı ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

  TÜRKİYE'DE BREZİLYA DİZİSİ ÇEKİLECEK

  Brezilya ile olan ilişkilerin her geçen gün arttığına dikkat çeken Topbaş, "Brezilyalıların Türkiye'ye bakış açıları giderek pozitif yönde değişmekte. Bir Brezilya dizisi İstanbul ve Kapadokya'da çekilecek. Bunu çok önemsiyorlar. Biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak onları destekliyoruz." diye konuştu.

  Toplu ulaşımda yarın 100 otobüsü daha devreye sokacaklarını belirten Topbaş, "Yeni gelen otobüslerin plakaları tamamlandı. Özellikle lastik tekerlekli otobüslere ciddi yatırımyapmaktayız. Önümüze koyduğumuz hedef var. 3 bin civarında araç, halk otobüsleri dâhil olmak üzere, İETT'nin otobüsleri ve Otobüs A.Ş.'nin otobüs sayısını arttırmasını planlıyoruz.Otobüsteki sıkışıklığın azalmasını arzu etmekteyiz." ifadelerini kullandı.

  İSTANBULLULARIN HASSASİYET GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUM

  Haliç Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'ndeki bakımın zorunlu olduğunu vurgulayan Topbaş, "Bu konuda ne bakım gerekiyorsa yapılmalıdır. 3 aylık bir süreç var. Özellikleperiyodik bir düzenleme yapılıyor. Haliç Köprüsü'nde metrobüslerle ilgili herhangi bir kesinti uygulanmayacak. Metrobüsler 30 saniye aralıklarla hareket edecek. İstanbulluların bu süreçte hassasiyet ve anlayış göstereceğine inanıyorum. Bunlar yapmamız gereken şeyler. Açık ve net ifade edeyim, toplu taşıma kullanma oranı artmakta." şeklinde konuştu.

  YENİKAPI'DAKİ MEYDANA 1 MİLYON İNSAN SIĞACAK

  Yenikapı'da denize yapılacak dolgu sonrası inşa edilmesi planlanan alan hakkında da bilgi veren Topbaş şöyle devam etti: "700 bin metrekarelik alanda zemin altında arıtma tesisi, üstünde ise 2 bin araçlık otopark, 200 araçlık otobüs park alanı inşa edilecek. Trafik de yer altına alınınca bir milyon insanın sığabileceği miting alanı ve eğlencelerin yapılabileceği bir alan ortaya çıkacak."


  Görüş Bildir