Euro
10.1217
-0.39%
Dolar
8.6281
-0.42%
Altın
492.89
0.26%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
364.712
-5.20%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C
  İstanbul'da Cumhuriyet coşkusu - Video

  İstanbul'da Cumhuriyet coşkusu - Video

  İSTANBUL'DA CUMHURİYET COŞKUSU.. Cumhuriyet'in 89. yıl kutlamaları Boğaz'da müthiş görüntülere sahne oldu.
  • 29.10.2012 - 20:33

  İstanbul da Cumhuriyet coşkusu - Video #1

  istanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayram'nın 89. yılında İstanbul Boğazı'nı havai fişek, ses ve ışık gösterileri ile görsel bir şölene dönüştürdü.

  HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

  Boğaz Köprüsü ile Kız Kulesi arasındaki alanda yapılan gösteriler saat 19.00'da ışık gösterisiyle başladı. Havai fişek gösterisi ise Ortaköy Meydanı'ndan saat 19.30'da Başkan Kadir Topbaş tarafından başlatıldı. 15 dakikalık gösteri müziği Fahir Atakoğlu tarafından özel olarak bestelendi. Boğazdaki muhteşem gösteri devam ediyor.

  İSTANBUL'DA CUMHURİYET COŞKUSU

  İSTANBUL'DA CUMHURİYET COŞKUSU

  İstanbul da Cumhuriyet coşkusu - Video #2

  BAĞDAT CADDESİ DOLDU TAŞTI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği "Cumhuriyete Bağlılık" yürüyüşüne katıldı.

  Suadiye'den başlayan yürüyüş, Bağdat Caddesi boyunca sürdü. Caddebostan'da sona eren yürüyüşe, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan binlerce Kadıköylü katıldı.

  KILIÇDAROĞLU DA KATILDI

  Kılıçdaroğlu, yürüyüşte Kadıköy Belediyesi'ne ait TIR'ın üzerinden vatandaşları selamladı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran, Gülseren Onanç, Erdoğan Toprak, Şafak Pavey, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da TIR'ın üzerinde yer aldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun halka hitaben yaptığı konuşmanın bazı satır başları ise şöyleydi;

  "Biz, ulusal kurtuluş savaşını vermiş, bağımsız bir ülkenin evlatlarıyız. Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan alıkoyamayacaktır", "Hiçbir zaman cebimizi düşünmedik. Ya kentimizi ya ülkemizi ya halkımızı düşündük", "Artık şapkamızı önümüze koyup düşünmek zorundayız, bir tarafta Kuvayi milliyeciler, Misak-ı Milliciler ve Cumhuriyetçiler var, öbür tarafta cumhuriyet karşıtları var. Bütün yurtseverleri CHP çatısı altına bekliyorum."

  BEŞİKTAŞ'TA KENAN DOĞULU KONSERİ

  Beşiktaş Belediyesi, Cumhuriyetin 89'uncu yılını fener alayıyla kutladı. Balmumcu The Plaza Otel önünden, başlayan yürüyüşe meşalelerle katılan binlerce kişi, Barbaros Meydanı'nda Kenan Doğulu konserini izledi.

   

   

   

   

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir