Euro
9.3362
-0.16%
Dolar
7.8124
-0.02%
Altın
447.31
-0.5%
Borsa
1.284
-3.4%
Bitcoin
149.603
5.42%
9ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 9 C

  İstanbul'da Noel Baba protestosu

  Anadolu Gençlik Derneği üyesi öğrenciler şişirilmiş 'Noel Baba' maketiyle Beyazıt'ta eylem yaptı
  • 27.12.2012 - 15:56
  İstanbul'da Noel Baba protestosu

  İstanbul da Noel Baba protestosu #1

  Noel Baba'nın çantasından uyuşturucu, kumar ve alkol gibi kötü alışkanlıkların çıktığını öne süren eylemciler, Müslümanların yılbaşı kutlaması yapmaması gerektiğini belirttiler.

  NOEL BABA VE HADİSLİ PROTESTO

  İstanbul Üniversitesi'nde okuyan dernek üyesi öğrenciler, Beyazıt Meydanı'nda toplanıp, yılbaşı kutlamalarınıprotesto ettiler. Üzerinde "Ahlak ve maneviyat tahribatına hayır, Edeb ya hu" yazısı ve "Her kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o; onlardandır" hadisinin yazılı olduğu pankartları açan öğrenciler sık sık tekbir getirdi. Ellerinde Noel Baba'nın şişirilmiş bir maketini taşıyan yaklaşık 50 kişi, "İslam ümmeti kabul etmez zilleti" , "Müslüman uyuma inancına sahip çık" sloganları attı.

  ŞİRİN GÖRÜNÜP BİRÇOK KÖTÜLÜĞÜN KAPISINI ARALIYORLAR

  Kur'an-ı Kerim okunduğu eylemde topluluk adına basın açıklamasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Beyazıt Yerleşkesi Başkanı Muhammet Acar, "Peygamberimizin buyurduğu 'Kim bir millete benzemeye çalışırsa, o; onlarlandır' hadis-i şerifi, Noel'in biz Müslümanlar için açık bir tehlike olduğunu göstermekte ve imanımızazarar vereceği anlamına gelmektedir" dedi.
  Yılbaşı kutlamalarının toplumda ahlaki bir depreme yol açtığını savunan Muhammet Acar, "Noel Baba insanlara şirin görünerek bir çok kötülüğün kapısını aralamaktadır. İnsanlar, Noel motifleri arasında içki, uyuşturucu, fuhuş batağına dalmaktadırlar. Devlet 'Milli Piyango' adı altında milyonları harama yönlendiriyor'' diye konuştu.

  Açıklama sırasında Noel Baba maketinin çantasından uyuşturucu, alkol ve kumarı anlatan, şişeler, enjektörler ve yazılar çıkarılarak, maketin önüne konuldu. Müslümanların yılbaşı kutlaması yapmaması gerektiğini vurgulayan Muhammet Acar, açıklamasını Mehmet Talu'nun durumu eleştiren şiiriyle sonlandırdı.Grup daha sonra olaysız dağıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir