Euro
9.3477
0.13%
Dolar
7.8237
-0.02%
Altın
446.95
-0.01%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
152.200
6.73%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  İstanbul'da trafik yine felç oldu

  İstanbul trafik sınavından yine kaldı. Bayramda yollar sadece 6 saat boş kalabildi.
  • 16.10.2013 - 19:28
  İstanbul'da trafik yine felç oldu

  İstanbul da trafik yine felç oldu #1

  Yollar bugün bir süre boştu. Öğle saatlerinden itibaren yollardaki yoğunluk arttı, saat 15.00 sıralarında ise özellikle TEM ve D 100'de trafik sıkışmaya başladı.

  İSTANBUL BİLDİĞİMİZ GİBİ

  Akşam saatleri ise trafik adeta hafta içi günleri aratmayacak durumdaydı. İstanbul'da yollar sabah saatlerinde ender görülecek şekilde açıktı. D-100 karayolu, TEM Otoyolu ve tünellerde trafik neredeyse yoktu. Ana güzergahların haricindeki caddelerde ise hemen hemen hiçbir araca rastlanmadı. Ancak İstanbullu'nun yol sefası kısa sürdü. Öğle saatlerinden itibaren manzara tersine döndü. Bayram ziyaretine çıkanlara, maddi hasarlı kazalar da eklenince trafik çekilmez bir hal aldı.

  20 KİLOMETREYE KADAR DÜŞTÜ

  Saat 15.00'dan sonra D-100 ve TEM'de yoğunluk arttı. Avrupa'dan Anadolu yakasına geçişlerde yoğunluk yaşandı. Binlerce tatilcinin il dışında olmasına rağmen yollar yine trafik çilesi başladı. TEM Otoyolu Bağcılar sapağından itibaren Fatih Sultan Mehmet köprüsü istikametinde trafik yoğunluğu başladı. Araçların hızı ortalama 20 kilometreye kadar düştü.

  HARİTA KIRMIZI ALARM VERDİ

  Akşam saatlerinde ise trafik hafta içi günleri aratmayacak hale geldi. D100 Boğaziçi Köprüsü Avrupa Anadolu yönüde meydana gelen kaza nedeniyle, bir şerit trafiğe kapatıldı. D100 Zincirlikuyu-Mecidiyeköy yönünde meydana gelen başka bir kaza da aynı şekilde bir şeridin kapanmasına neden olunca trafik sıkıştı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bir araç arıza yaptı. Meydana gelen arızadan dolayı Tem-FSM yönünde de trafik yoğunlaşmaya başladı. Günlerdir yeşile bürünen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi'nin yoğunluk haritası, kırmızı alarm verdi. Otobüslerde bulunan bazı yolcular ise araçlardan inerek yürümeyi tercih etti. Yoğunluğu fırsat bilen çok sayıda seyyar satıcı da yollara çıkarak satış yapmaya başladı. Yoğunluk her geçen dakika daha da artıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir