Petrol
84.87
2.43%
Euro
17.7064
-0.16%
Dolar
18.4495
-0.14%
Altın
965.07
0.22%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
354.606
-0.53%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  İstanbul'daki trafik çilesi başladı

  Mega kent İstanbul'un iki kilit noktasındaki çalışmalar trafik çilesini yeniden başlattı..
  • 18.06.2012 - 08:01
  İstanbul'daki trafik çilesi başladı

  İstanbul daki trafik çilesi başladı #1

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 2 şerit gece yarısından itibaren trafiğe kapatıldı. Tadilat ve bakım için kapatılan köprüde yoğun trafik oluştu. Onarım çalışması 17 Eylül'de tamamlanacak. Haliç'te de bakım çalışması nedeniyle trafik yoğunluğu başladı.

  BAKIM 3 AY SÜRECEK

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç köprülerinde 3 ay sürecek olan bakım çalışması başladı. İstanbul ulaşımının ana arterleri üzerinde bulunan Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerinde asfaltlama çalışması başlatılıyor. Gece yarısında başlayan çalışmalarda gişeler çıkışında köprü yolu kademeli olarak trafiğe kapatıldı. Çalışmaların başlaması ile birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yoğun trafik oluştu. Yoğun trafikte ilerlemeye çalışan sürücüler ise duruma tepkili. İstanbul trafiğinin felç olacağını söyleyen sürücüler, "Bu saatte bu kadar trafik varsa tek şeride düştüğünde daha kötü olur. İstanbul trafiğinin çilesi bitmez." dedi.

  Çalışmalara başlayan karayolları ekipleri yollara dubalar koyarak şerit daraltması yaptı. Işıklı uyarı levhaları taşıyan araçları yol kenarına çeken karayolları, muhtemel kazalara karşı da önlem aldı.

  Haliç Köprüsü'ndeki çalışma trafiği olumsuz etkiliyor

  Haliç Köprüsü'ndeki bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle Topkapı yönündeki yan yol trafiğe kapatıldı. Çalışmayla birlikte haftanın ilk iş günü olması da D-100 Karayolu'nda uzun araç trafiği oluşmasına yol açtı.

  Haliç ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 3 ay sürmesi beklenen bakım ve onarım çalışmaları bugün başladı. Haftanın ilk iş günü olması sebebiyle köprülerde uzun araç kuyrukları oluştu. Haliç Köprüsü'ndeki çalışma, Topkapı istikametindeki yan yolda başlatıldı. Haliç Köprüsü Kuzey Yanyolu'na Halıcıoğlu bağlantısından itibaren araç girişine izin verilmiyor. D-100 Karayolu'ndaki trafik yoğunluğunun ilerleyen saatlerde daha da artması bekleniyor.

  Haliç Köprüsü'ndeki çalışmalar metrobüs seferlerini ise etkilemedi. Yetkililer de mağdur olmamaları için vatandaşları toplu ulaşım araçlarını kullanmaları yönünde uyardı.


  Görüş Bildir