Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.240
1.88%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  İstanbul'dan Van'a 50 TIR'lık yardım konvoyu

  AK Parti'li 26 ilçe belediyesinin topladığı 50 TIR'lık yardım malzemesi Van'a gönderildi.
  • 25.10.2011 - 23:15
  İstanbul'dan Van'a 50 TIR'lık yardım konvoyu

  İstanbul dan Van a 50 TIR lık yardım konvoyu #1

  Hafta sonu 7,2'lik depremin yaşandığı Van'a Türkiye'nin her yerinden yardımlar gelmeye devam ediyor. İstanbul'da AK Parti'li belediyeler, il başkanlığı koordinasyonunda acil ihtiyaçları içeren yardım malzemelerini deprem bölgesine gönderdi. 50 TIR'lık yardım konvoyu düzenlenen organizasyonla uğurlandı.

  İstanbul'daki AK Parti'li belediyelerin depremin hemen ardından, afet bölgesine arama-kurtarma ekiplerini gönderdiğini aktaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Hala 'bir can daha kurtarır mıyız?' diye ekiplerimiz orada çalışmakta." Şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak 133 personellerinin deprem bölgesinde olduğunu hatırlatan Topbaş, "Gönderdiğimiz 17 TIR yardım malzemesi ve araç gerecin dışında 5 TIR daha Büyükşehir belediyesi olarak gönderiyoruz. Toplamda Büyükşehir Belediyesi olarak bizim gönderdiğimiz araç sayısının 60 civarında olduğunu ifade edebilirim. Günde 30 bin kişiye yemek çıkarma kapasiteli seyyar mutfağımız ve günde 5 bin ekmek çıkartan mobil mutfağımız orada." şeklinde konuştu. Topbaş, kampanyaya katılarak özveriyle yardımları deprem bölgesine gönderen vatandaşlara ve buna aracılık eden belediye başkanlarına teşekkür etti.

  AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu da, herhangi bir afet durumunda AK Parti'li belediyelerin kendiliğinden yardım seferberliği başlattığını belirtti. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak yaptıklarının ise bu yardımın koordinesi olduğunu aktaran Babuşcu, "Planlı, derli-toplu, bir şekilde deprem bölgesine ulaşmasını sağlamak." dedi.

  TIR'IN BAŞINA GEÇTİLER

  Konuşmaların ardından AK Parti'li belediyelerin topladığı yardımları taşıyan TIR'lar deprem bölgesine uğurlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ta temsili olarak TIR'lardan birisinin direksiyonunun başına geçti. AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ile birlikte Topbaş bir süre yardım TIR'ın kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir