Euro
10.1289
0.07%
Dolar
8.5569
-0.02%
Altın
495.08
-0.01%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
327.409
2.84%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  İSTİB Başkanı'ndan beddualı tepki

  İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, "Her kim içeride ya da dışarıda bu millete ve devlete karşı ihanet içinde ise Allah belasını versin!” dedi.
  • 28.03.2014 - 13:49
  İSTİB Başkanı'ndan beddualı tepki

  İSTİB Başkanı ndan beddualı tepki #1

  İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Dışişleri Bakanlığı’nda, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu arasında geçtiği iddia edilen görüşmelerin, ortam dinlemesi yapılarak internete düşmesini, “Ahlaksızlık, vicdansızlık ve vatan hainliği” olarak niteledi.

  ''BU ÜLKEYE KARŞI AÇIK İHANET''

  Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı’nı dinleyenin her kim olursa olsun Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin açık düşmanı olduğunu belirten Ali Kopuz, “Bu konuşmayı dinleyen ve internete aktaran bir ülke ise o ülke Türkiye’nin düşmanıdır. Eğer bu dinlemeleri yapan bir cemaat, cemiyet, vakıf ya da dernek ise de vatan hainidir. Bu teşkilatların başlarındakiler de bu ülkeye karşı açık ihanet içindedir. Ama bilsinler ki, bu millet hainleri asla ve asla unutmaz. Kanun önünde bir gün mutlaka hesap verecekler. Tarih önünde yüzleri hep kara olacak” dedi.

  ''ÇİRKİNLEŞTİKÇE ÇİRKİNLEŞİYORLAR''

  Son bir yıldan beri Türkiye’nin yaşadığı olayların arkasında bulunan güçlerin ve onların yurt içindeki taşeronlarının ülkemize oynadığı oyunların Türk Milleti tarafından anlaşıldığını dile getiren Kopuz, “Türkiye iki gün içinde bir seçime gidecek. Sandıktan korkanlar, konuştukça konuşuyor, çirkinleştikçe çirkinleşiyorlar. Türk Milleti ne derse o olur. Bu millet demokrasiye inanmış, aklı selim içinde seçimlerini yapabilen, asil bir millettir. Seçime saatler kala ülkeyi karıştırmaya, vatan hainliği yaparak ülkenin sırlarını satanlara sesleniyorum: Artık yeter! Bu ülke sahipsiz değil. Bu millet Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacak güce ve kudrete sahiptir. Bu topraklar 1071 yılında bu millete yurt olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bunun karşısında ne bir düşman millet, ne de içimizdeki hainler duramaz” diye konuştu.

  ''TÜRKİYE'Yİ KİMSE YURTDIŞINDAN YÖNETEMEZ''

  Türkiye’nin güvenliğinin, bağımsızlığının ve istikrarının her türlü değerin üstünde olduğuna işaret eden Ali Kopuz, “Ülkem varsa, ben de varım” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu olaylarda tarafız. Evet, taraf tutuyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin, demokrasinin, istiklalimizin, Türkiye Devleti’nin tarafının tutuyoruz. Türk Milleti kimi seçerse, sandıktan ne çıkarsa başımıza taç ederiz. Türkiye’yi kimse yurtdışından yönetemez. Karşısına dikiliriz.”

  "SERVETLERİNİZİ HANGİ ÜLKEDE YAPTINIZ DA ŞİMDİ SUS PUS OLDUNUZ"

  Seçime iki gün kala kimilerinin “erken genel seçim” naraları atmasını da eleştiren Kopuz, “Ne oldu ki erken seçim istiyorsunuz beyler? İşleriniz mi düştü, iflas mı ettiniz? Açılan kapanan şirketler, dövizin faizin durumunu hepiniz biliyorsunuz. Bu ülkenin alacak daha çok yolu, dolayısıyla da daha çok emeğe ihtiyacı var. Bundan niye gocunuyorsunuz? Kazandığınız paraları hangi ülkede kazandınız, servetlerinizi hangi ülkede yaptınız da şimdi sus pus oldunuz” dedi.

  ''ŞİMDİ KONUŞMAYACAKSANIZ BİRDAHA HİÇ KONUŞMAYIN''

  İstanbul Ticaret Borsası gibi kanunla kurulmuş iş dünyası örgütlerinin başkanlarını da eleştiren Kopuz, “Sanki başkan olmak makam odasında oturmak ve siyah plakalı arabaya binip dolaşmaktan ibaret. Olanlar karşısında hiçbir görüşünüz duruşunuz, olumlu ya da olumsuz tepkiniz yok mu Allah aşkına? Daha önce her şeyi biliyordunuz. Şimdi gıkınız çıkmıyor. Şimdi konuşmayacaksanız bir daha hiç konuşmayın. Biz olanlar karşısında ne şaşkınlık içindeyiz, ne de endişe. Hiç korkmuyor, endişe etmiyor ve mücadeleden de yılmıyoruz. Milletimizin yanında, devletimizin arkasında, hukuka saygılı ve demokrasinin de bekçisiyiz. Her kim içeride ya da dışarıda bu millete ve devlete karşı ihanet içinde ise Allah belasını versin!”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir