Euro
10.0938
1.1%
Dolar
8.3717
0.8%
Altın
477.58
0.22%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
411.852
-8.84%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C
  İnternetime dokunma eyleminde soygun

  İnternetime dokunma eyleminde soygun

  Taksim’deki eylemler sırasında bazı eylemciler elektronik ürünler satan bir mağazayı yağmaladı.
  • 23.02.2014 - 08:31

  İnternet Yasası'nı protesto için "pornoma dokunma" sloganıyla toplanan grup tüm uyarılara rağmen dağılmamakta ısrar etti. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis, tazyikli su, boyalı mermi ve biber gazı ile müdahale etti. Göstericiler ise polise taş, şişe, havayı fişek ve torpille karşılık verdi.

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #1

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #2

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #3

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #4

  BANKA ŞUBESİNİN CAMLARINI KIRDILAR

  Eylemciler, cadde üzerinde bulunan bir banka şubesine girdi. Banka önünde yaklaşık yüz kişi kadar eylemci toplandı. Eylemcilerden bazıları ellerindeki sopalarla banka şubesinin camlarını kırdılar. Daha sonra ellerindeki sert cisimlerle kepengi kıran göstericiler banka içine girdi. Bu arada diğer eylemciler ise olayı izleyerek alkış tuttu.

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #5

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #6

  Banka işine giren göstericiler banka içinden aldıkları koltuğu yaktılar. Daha sonra göstericiler bankanın güvenlik kamerasını sökerek yerinden çıkardı. Bazıları ise bankanın camlarını kırdı. Eylemciler ayrıca bankanın yanında bulunan GSM dükkânını ve bazı mağazalara saldırarak camlarını kırdı.

  ELEKTRONİKÇİYİ YAĞMALADILAR

  Eylemcilerin girerek zarar verdiği GSM dükkânını yağmalandığı öğrenildi. İstiklal Caddesi’nde eylemcilerden bazıları bir bankaya ve yanında bulunan GSM dükkânını kepenklerini kırarak içeri girmişti. Banka ve GSM dükkânına zarar giren göstericiler daha sonra olay yerinde uzaklaşmıştı. Edinilen bilgilere göre GSM dükkânının içinde bulunan telefonların ve tablet bilgisayarların alındığı öğrenildi. GSM dükkânına ve banka şubesine gelen olay yeri inceleme ekipleri çalışma yaptı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #7

  İnternetime dokunma eyleminde soygun #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir