Petrol
93.47
0.57%
Euro
18.3045
0.15%
Dolar
17.9497
0.01%
Altın
1.019
0.24%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.709
-1.96%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  İtalyan gazeteciden Mehmet Ali Ağca'ya fırça

  Mehmet Ali Ağca İtalyan gazeteciden fırça yedi.
  • 21.06.2012 - 15:12
  İtalyan gazeteciden Mehmet Ali Ağca'ya fırça

  İtalyan gazeteciden Mehmet Ali Ağca ya fırça #1

  Mehmet Ali Ağca İtalya'nın Corriere Della Sera gazetesine verdiği tam sayfa röportajda yine birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Ağca İtalyan muhabirin sorularını yanıtlarken "TRT'ye verdiği röportajda yalanlar söylediğini" itiraf edince, gazeteciden "yalancı" fırçası yedi.

  PAPA BENİM RUH KARDEŞİM

  Mehmet Ali Ağca, kendisini bağışlayan Papa 2. Jean Paul'ü "ruh kardeşi" ilan ederek İtalya'ya gidip mezarını ziyaret etmek istediğini söyledi; "Ruh kardeşim, büyük Papa 2. Jean Paul'ün mezarını öpmek için derin bir istek duyuyorum. Bu kararımda 13 Mayıs 2012 tarihinde rüyamda gördüğüm ve Papa'nın dinimi değiştirmemi istediği ruhani buluşmanın da büyük etkisi var. Bu yüzden de masum Vatikan'ı suçlamayı bırakmak zorundayım".

  "YALAN SÖYLEDİM"

  Ağca röportaj sırasında her sıkıştığında daha önce verdiği demeçleri yalanladı. Bu yalanlamalardan cezaevinden çıktığında TRT'ye verdiği demeç de payını aldı. Ağca "yalan söyledim" itirafında bulundu; "TRT'ye verdiğim röportajda yalan söylemiş, Cardinal Casaroli'ye karşı çok büyük bir haksızlık yapmıştım. Daha sonra kendimle büyük bir vicdan hesaplaşmasına girdim. Vatikan hem suikast hem kaçırma olayında masum. Peki o zaman emri hangi hükümet verdi? Ben Ali Ağca olarak diyorum ki, bunu söylemek için doğru zaman değil".

  İTALYAN GAZETECİDEN AĞCA'YA FIRÇA 

  Mehmet Ali Ağca röportaj sırasında eski verdiği demeçlerle çelişen o kadar çok şey söylüyor ki İtalyan gazeteci de dayanamayıp Ağca'yı fırçalıyor.

  İkili arasında şöyle bir diyalog geçiyor;

  İtalyan Gazeteci: "Bu arada Emanuela geri dönmüyor".

  Ağca: "Eğer İtalyan hükümeti Hindistan'da tutuklanan iki denizci için yaptıklarının üçte birini yapsa genç kız serbest kalır".

  İtalyan gazeteci: "Bay Ağca, bu kadar yalan yeter".

  Ağca: "Allah gerçeği söylediğimi biliyor".


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir