İzmir EXPO 2020'de istifa depremi

İzmir EXPO 2020'de istifa depremi

İzmir'in EXPO 2020 adaylığıyla ilgili oluşturulan Yürütme Komitesi'nde yer alan Mahmut Özgener, Ender Yorgancılar ve Işınsu Kestelli, fikir ayrılığı nedeniyle görevlerinden ayrıldıklarını bildirdi.

EXPO 2020 Yürütme Komitesi Başkanı Mahmut Özgener, Başkanvekili Ender Yorgancılar, üye Işınsu Kestelli'nin yaptığı ortak yazılı açıklamada, EXPO 2020 ile ilgili görevlendirildikleri Yürütme Komitesi'ndeki görevlerinden istifa ettikleri belirtildi.

İzmir Valisi tarafından oluşturulan EXPO 2020 Yürütme Komitesi'nde görevi memnuniyetle kabul ettiklerini ve onurla sürdürdükleri bildirilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

GEREKLİ KADRO VE ÇALIŞMA SİSTEMİ OLUŞTURULDU

''Adaylık sürecinin en doğru şekilde yürümesi amacıyla kurumsallaşma ihtiyacının olduğunu tespit ederek bu yönde çalışmalar yürüttük. Yürütme Kurulu'nun bundan sonra görevini en iyi şekilde icra edebileceği bir sistem oluşturduk. Geride bıraktığımız süreç içinde EXPO 2020 adaylığının başarıya ulaşması için gerekli kadroların ve çalışma sisteminin oluşturulduğunu bildiğimiz için gönül rahatlığı içindeyiz.

İZMİR MUTLU SONA ULAŞACAK

Bugün geldiğimiz noktada ise Yönlendirme Kurulu Başkanımız sayın Valimizle çalışma anlayışından kaynaklanan fikir ayrılıkları nedeniyle görevlerimizden ayrılma kararını üzülerek kamuoyuyla paylaşmak durumundayız. Görev yaptığımız süre içinde EXPO 2020 hedefine odaklanmış ve bunun için canla başla çalışan bir takımın bir parçası olmanın gururunu yaşadık. Takım arkadaşlarımızın aynı özveri ve kararlılık içinde çalışarak İzmir'i mutlu sona ulaştıracağından hiçbir şüphemiz yok.

İzmir'e hizmet ederek geçirdiğimiz her dakika bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Bundan sonra da bizden istenen her çalışmayı yine aynı mutlulukla yerine getireceğimizin bilinmesini istiyoruz. Çalışma sürecimizde bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Dileğimiz İzmir'in bu önemli yarıştan başarıyla çıkmasıdır.''