Euro
9.7055
-0.12%
Dolar
8.1212
-0.35%
Altın
455.75
0.37%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
510.320
3.49%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C
  İzmir Tabip Odası'ndan Türk Tabipler Birliği'ne tepki

  İzmir Tabip Odası'ndan Türk Tabipler Birliği'ne tepki

  İzmir Tabip Odası Başkanı Kaptaner, TTB'nin terör örgütüne destek veren eylemlere katılmasını eleştirdi.
  • AA
  • 17.12.2015 - 16:16

  izmir

  İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner, Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB), "terör örgütü PKK'nın siyasi hedefleri doğrultusunda faaliyet gösterdiğini" belirttiği örgütlerle eylem yapmasına tepki gösterdi.

  EYLEM ÇAĞRISI YAPILDI

  Kaptaner, yaptığı yazılı açıklamada, "İzmir Emek Barış Demokrasi Güçleri" ve "DİSK-KESK-TMMOB-TTB" adına Bahri Akkan imzalı bir yazıyla "Savaş 'ölüm' demektir, savaşa 'dur' demek, barışı haykırmak için, Sur, Cizre, Silopi'de sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için bir araya geliyoruz" ifadeleriyle 15 Aralık'ta eylem çağrısı yapıldığını belirtti.

  ÖRGÜTLERLE ORTAK EYLEM YAPIYORLAR

  İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu'nun, "Emek, Barış, Demokrasi Güçleri" olarak ifade edilen örgütlerin bir çoğunun "terör örgütü PKK'nın siyasi hedefleri doğrultusunda faaliyet gösterdiği" gerekçesiyle eyleme katılmama kararı aldığını ifade eden Kaptaner, "Bu eylem, 15 Aralık Salı günü gerçekleştirilmiştir. TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Fatih Sürenkök, adı geçen örgütlerle beraber 'Kürdistan faşizme mezar olacak' sloganları eşliğinde TTB Merkez Konseyi adına bir konuşma yapmıştır. İzmir Tabip Odası olarak, TTB Merkez Konseyinin adı geçen örgütlerle eylem birliği ve belirttiğimiz sloganlar eşliğinde konuşmalar yapmasını protesto ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

  MESLEKTAŞLARIMIZA ZARAR VERİYOR

  Kaptaner, İzmir Tabip Odası'nın şiddetle protesto ettiği ve katılmadığı bu tür eylemlerde TTB Merkez Konseyi'nin yer almasının, olumsuz algılanmalarına yol açtığını vurgulayarak, "Bu tür eylemler, meslektaşlarımızı meslek örgütümüzden uzaklaştırmakta ve hekimlerin özlük hakları mücadelesine zarar vermektedir. Bütün meslektaşlarımıza, TTB Merkez Konseyi ile İzmir Tabip Odası'nın bu yaklaşım farklılığını bir kez daha belirtmeyi zorunlu görüyoruz" ifadesini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir