Euro
15.3471
0.69%
Dolar
13.5901
0.84%
Altın
801.4200
0.04%
Borsa
1955
0.51%
Bitcoin
523.816
4.11%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C
  İzmir Valisi şehit sayısını açıkladı

  İzmir Valisi şehit sayısını açıkladı

  Vali Kıraç Foça'daki patlamada 1 askerin şehit olduğunu söyledi.
  • 09.08.2012 - 12:14

  İzmir Valisi şehit sayısını açıkladı #1

  İzmir Valisi Cahit Kıraç, Foça ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamaya ilişkin, "Şu an itibariyle 1 şehidimiz ve 11 yaralımız var. Milletimizin başı sağolsun" dedi. Saldırıda şehit ve yaralı askerlerin kimlikleri de belli oldu. Şehit olan askerin Er Özkan Ateş olduğu belirlendi.

  YARALILARIN KİMLİKLERİ

  Ege Üniversitesi'ne getirilen yaralıların isimlerinin Şahin Uzun, Özay Demirer, Gencer Çetin, Ali Aslan ve İsmail Durak olduğu öğrenildi. Menemen'deki yaralıların isimlerinin Serhat Şen, Ali Ceylan ve Muharrem Ünal olduğu belirtilirken Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınan uzman çavuş Hasan Furkan Özmen'in durumunun ağır olduğu ifade edildi.

  HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  HELİKOPTERLE OPERASYON

  Olayın ardından, ağaçlık alanda gizlenip uzaktan kumandayla patlayıcıları infilak ettirdikleri belirlenen teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Ege Ordu Komutanlığı ve Güney Deniz Saha Komutanlığı'ndan askeri yetkililer bölgeye giderek incelemede bulundu. Askerler ve polis ekiplerinin bölgede çalışmalmarının sürdüğü belirtildi.

  VATANDAŞLAR ÖNCE ASKERİ MÜHİMMAT PATLADI SANMIŞ

  Saldırının meydana geldiği yakın bölgede ikamet eden vatandaşlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, askeri üsse giden yol tarafından bir patlama sesi duyduklarını ve önce askeri mühimmatın patladığını sandıklarını, bir süre sonra ikinci bir patlama sesi daha duyduklarını ifade etti.


  Görüş Bildir