Euro
15.3652
0.20%
Dolar
13.4545
0.13%
Altın
787.3490
0.16%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
576.253
-0.92%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C
  İzmir'de 30 Ağustos: Tümgeneral zeybek oynadı

  İzmir'de 30 Ağustos: Tümgeneral zeybek oynadı

  Tümgeneral Atilla Özler 30 Ağustos resepsiyonunda zeybek oynayarak geceye damgasını vurdu.
  • 31.08.2012 - 10:48

  İzmir de 30 Ağustos: Tümgeneral zeybek oynadı #1

  İZMİR'de 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve eşi Berrin Kıraç'ın verdiği resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona NATO Hava Unsur Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Atilla Özler ile İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Akar Karasu'nun karşılıklı zeybeği damga vurdu.

  ATATÜRK DE ZEYBEK TUTKUNUYDU

  Zeybek oyunlarını seven Mustafa Kemal Atatürk, balolarda ve davetlerde sık sık Zeybek havası çaldırır ve kalkar oynardı.

  HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

  Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda düzenlenen resepsiyonun konukları İzmir Valisi Cahit Kıraç ve eşi Berrin Kıraç, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ve eşi Mürvet Atay karşıladı.

  TÜMGENERAL ÖZLER BÖYLE ZEYBEK OYNADI

  Resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Abdullah Atay ve eşi Mürvet Atay, İzmirCHP Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Rahmi Aşkın Türeli ve Mustafa Moroğlu, Ak PartiMilletvekili Hamza Dağ, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Akın Öztürk, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Atilla Kezek, Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Adalet Komisyonu Başkanı Akar Karasu, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirlerinin yanı sıra bir grup asker de katıldı.

  NATO KURMAY BAŞKANINDAN ZEYBEK

  Resepsiyonda birçok yerli ve yabancı şarkı ile birlikte Ege yöresi Zeybek oyunları çalınırken NATO Hava Unsur Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Atilla Özler ile İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı karşılıklı zeybeği uzun süre alkışlandı.

  Resepsiyonda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tanıtım filmi, katılanlar tarafından alkışlarla izlendi. Gecenin sonunda tüm davetlilere dağıtılan bayraklarla 10 yıl marşı bir ağızdan okundu.


  Görüş Bildir