Euro
9.9275
-1.09%
Dolar
8.3497
-1.05%
Altın
487.8
-0.9%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
333.100
-3.82%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C
  İzmir'de AK Parti düşmanlığı tavan yaptı

  İzmir'de AK Parti düşmanlığı tavan yaptı

  İzmirli seçmenin görüşlerini alan BBC Türkçe'den Selin Girit, izlenimlerini köşesine taşıdı.
  • Haber Merkezi
  • 23.05.2015 - 14:55

  BBC Türkçe'den Selin Girit, seçim öncesi nabız yoklamak için İzmir'in yolunu tuttu, görüştüğü seçmenlerin görüşlerini yazdı.

  İzmir de AK Parti düşmanlığı tavan yaptı #1

  ÇÖPÜ EVİN ORTASINA DÖKER YİNE AKP'YE OY VERMEYİZ

  Buna göre İzmir'de AK Parti karşıtlığı hat safhaya çıkmış durumda, öyle ki "çöpümüzü evlere döker yine de AKP'ye oy vermeyiz" diyenler bile var. İşte Selin Girit'in İzmir röportajlarından bir bölüm:

  YAŞANILIR BİR YER OLMASINI İSTİYORUZ

  Çöpün eteğinde, kokusunun buram buram sindiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi'nin muhtarı Bekir Kılınç'la konuşuyoruz. "Her genel seçim, yerel seçim öncesinde insanlar gelip, 'Bu çöpü buradan kaldıracağız' diyorlar. Ama ben inanmıyorum" diye serzenişte bulunuyor. Bu seçim öncesinde ise uğrayan pek olmamış.

  İzmir de AK Parti düşmanlığı tavan yaptı #2

  Sonra da sözlerini şöyle sürdürüyor: "Geceleri kimse kapı, pencere açamıyor. Dün yağmur yağdı. Bizim köyün yüzde 80'i evlerinin çatısına çıktı, çöpte kayma olur mu diye tedirgin oldular. Senelerdir halk eylem yapıyor ama bir sonuç yok. Buranın yaşanılır bir yer olmasını istiyoruz."

  HÜKÜMET ENGELLEDİ

  Harmandalı, sık sık siyasi polemiklerin konusu olan bir yer… Özellikle de seçim arifelerinde. Örneğin geçen yılki yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Harmandalı'nı ziyaret ettiğinde "ciddi bir heyelan ve patlama tehlikesi" olduğundan söz etmiş, bu tesisin durumuna çözüm bulunamamasını "acizlik" olarak nitelendirmişti. Ancak tesisin başka bir yere taşınması, daha modern, kapalı bir çöp arıtma tesisinin inşa edilmesi projesi yılan hikayesine dönmüş.

  İzmir'i sel bastı

  İzmir de AK Parti düşmanlığı tavan yaptı #3

  İzmirliler sel sularında kepçeyle taşındı

  İzmir de AK Parti düşmanlığı tavan yaptı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir