Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.283
-0.09%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman'ın maskotunu parçaladı

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman'ın maskotunu parçaladı

  İzmir'de biraraya gelen laik kadınlar hırslarını İsmail Kahraman'ın maskotundan çıkardılar.
  • Ajanslar
  • 27.04.2016 - 13:46

  İzmir'de Cumhuriyet Kadınları Derneği, "Yeni anayasada laiklik olmamalı, yeni Anayasa dindar olmalı" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın bezden maskotunu parçaladı, topuklarıyla kafasını ezdi, süpürüp çöp kutusuna attı.

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman ın maskotunu parçaladı #1

  "ANAYASA DİNDAR OLMALI" SÖZLERİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI

  Cumhuriyet Kadınları Derneği, 97 şubesiyle eş zamanlı olarak İzmir'de de basın açıklaması yaptı. Konak Meydanı'nda yapılan eyleme Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Canan Arıtman ve 50 kadın katıldı.

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman ın maskotunu parçaladı #2

  "BÖYLE KONUŞAMAZ"

  Arıtman, "Yeni anayasada laiklik olmamalı, yeni anayasa dindar olmalı" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı şu sözlerle eleştirdi: "Bu sözler, yüce divanlık bir suçtur. Buradan Cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunuyoruz. TBMM Başkanı, şahsi fikirlerini ifade ettiğini söyleyerek tornistan yapmaya çalışmasın. Zaten İstanbul Üniversitesi'ndeki konuşmasında hiç öyle 'şahsi fikrim' de demiyor. TBMM Başkanı olarak böyle konuşamaz. Demek ki yüce meclisimizde İsmail Kahraman namusu ve şerefi üzerine yemin ederken yalan yere yemin etmiş. Tanrı milletimizi bunların dindarlığından korusun."

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman ın maskotunu parçaladı #3

  "SEN ANAYASA MI YAPACAKSIN, TÜRKÇE SÖZLÜK MÜ YAZACAKSIN"

  Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Arıtman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anayasa'da laikliğini tanımı yapılmamalıymış. Bu söylem de tornistan yapmak için nafile bir çabadır. Sen anayasa mı yapacaksın yoksa Türkçe sözlük mü yazacaksın? Laikliğin tanımını bilmiyorsan aç sözlüğe bak. Anayasa Mahkemesi'nin kararlarına bak öğrenirsin. Milli Türk Talebe Birliği Başkanı iken neler yaptığını, gencecik insanların hayatlarını kaybetmesine neden olan eylemler düzenlediğini biliyoruz. Yüksek mahkemece laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmaktan hüküm giymiş, ceza almış bir partinin ileri gelenlerinden birini TBMM Başkanı yaparsanız olacağı budur. Kahraman artık TBMM Başkanlığı koltuğunda oturamaz. Ya istifa etmelidir ya istifa ettirilmelidir. Oturduğu koltuk Atatürk'ün koltuğudur ve artık orada oturmaya hakkı ve haddi yoktur. Bugün Ortadoğu bataklığında debelenmiyorsak ortaçağ karanlığını yaşamıyorsak bu Atatürk'ün ve laikliğin sayesindedir. Laiklik olmaza demokrasi eşitlik, özgürlük olmaz."

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman ın maskotunu parçaladı #4

  TOPUKLARIYLA KAFASINI EZDİLER

  Kadınlar, “Cumhuriyet değil AKP yıkılacak", “İsmail Kahraman istifa", “Laiklik düşmanı İsmail Kahraman" sloganlarını attı. Arıtman, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın bezden maskotunu parçaladı, “Bu zihniyetin kafasını ezeceğiz" diyerek, topuklarıyla maskotun kafasına bastı. Daha sonra parçalanan maskotu süpürüp çöp torbasına koydu ve çöp kutusuna attı.

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman ın maskotunu parçaladı #5

  İzmirli kadınlar İsmail Kahraman ın maskotunu parçaladı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir