Petrol
86.94
0.07%
Euro
19.632
0.08%
Dolar
18.6381
0.03%
Altın
1.077
-0.24%
Borsa
5005
-0.81%
Bitcoin
321.985
-0.65%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  Japon gazeteciler adliye önünde dövüldü - izle

  Japon gazeteciler adliye önünde dövüldü - izle

  Öldürülen Japon turistler için haber yapmaya gelen Japon gazeteciler adliye önünde dayak yedi.
  • 12.09.2013 - 12:27

  Japon gazeteciler adliye önünde dövüldü - izle #1

  Göreme 'de Japon turistlere saldırarak birini öldüren ve birini de yaralayan saldırganın, öldürdüğü turiste tecavüz de ettiği ortaya çıktı. Olay her iki ülkede de derin bir yankı uyandırdı.

  Gözaltına alınan zanlı, "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından tutuklandı.

  Japon gazeteciler adliye önünde dövüldü - izle

  JAPON GAZETECİLERE DARP

  Adliyeden çıkarılışı sırasında zanlının yakınları görüntü almaya çalışan Türk ve Japon gazetecilere saldırdı, pet şişe fırlattı. Polisin engellemede yetersiz kaldığı olayda, bazı Japon gazeteciler darp edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan o görüntüler ise tepki çekmeye devam ediyor.

  ASIL ZANLI FATİH U. MU?

  Japon turistlere saldırı olayının aydınlatıldığı sanılırken, şok bir gelişme yle 'asıl fail' olduğu iddiasıyla bir kişi daha gözaltına alındı. Ürgüp çarşı merkezinde gece 50 UN 017 plakalı otomobiliyle gezen Fatih U.'yu şüpheli hareketleri nedeniyle polis takibe aldı. Evine girdiği sırada yakalanan Fatih U.'nun, Japon turistlere saldırı olayını kendisinin gerçekleştirdiğini söylediği ileri sürüldü. Polisler, Fatih U.'nun evinde yaptıkları aramada yanmış pasaport ve bazı delillere ulaştı.

  "BİSİKLETLE ARABAMA ÇARPTILAR SONRA TARTIŞTIK"

  Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülerek sorgulanan Fatih U.'nun ifadesinde, "Otomobille orada geziyordum. Bisikletle arabama çarptılar. Tartışmaya başladık. O sırada bıçak çektim ve rastgele salladım. Biri yere düştü, öldüğünü anlamadım. Kanı görünce kendimden geçtim. Birine otomobilde tecavüz ettim. Para ve değerli eşyalarını aldıktan sonra diğerlerini Ortahisar’da boş bir arazide yaktım. Olayla kullandığım bıçağı Kızılırmak'a attım" dediği öğrenildi. Şüpheli Fatih U., sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek


  Görüş Bildir