Petrol
84.55
0.79%
Euro
19.254
-0.02%
Dolar
18.6368
0.06%
Altın
1.048
0.58%
Borsa
4962
0.00%
Bitcoin
313.059
1.14%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Japon turist Mai Kuriharac'ın katili kameraya yakalandı

  Japon turist Mai Kuriharac'nın katil zanlısı Fatih U. suçunu itiraf etti.
  • 26.09.2013 - 08:02
  Japon turist Mai Kuriharac'ın katili kameraya yakalandı

  Japon turist Mai Kuriharac ın katili kameraya yakalandı #1

  Milliyet'ten Tolga Şardan'ın haberine göre;  Nevşehir'in Göreme ilçesinde Japon turistler Mai Kuriharac'nın öldürülmesi, Hoshie Teramatsu'nun yaralanmasıyla sonuçlanan olayın çözülmesini sağlayan kamera görüntülerine ulaşıldı. Soruşturma dosyasında yeralan görüntülere göre, katil zanlısı Fatih U.' aracıyla Japon turistlerden 15 saniye önce vadiye giriyor ve tecavüzle birlikte cinayeti işledikten sonra vadiden çıkıyor.

  ARACIN GÖRÜNTÜLERİ ÖNEMLİ DELİL

  Göreme sınırları içinde yeralan Zemi Vadisi'nde 9 Eylül'de yaşanan Japon turistlere saldırı olayını soruşturan polisin CSI dizilerini andıran araştırmalarında Japon turistlerin yanı sıra katil zanlısı Fatih U.'nun kullandığı aracın kamera görüntülerinin de önemli delil olduğu ortaya çıktı.

  POLİS KIRMIZI ŞAHİN'E YOĞUNLAŞTI

  Olayın güvenlik birimlerine bildirilmesi sırasında saldırıda bir aracın kullanıldığı yönündeki ihbar üzerine Nevşehir Emniyeti Asayiş Şubesi, özel bir araştırma ekibi kurup takibe başladı. Önce, vadi girişindeki kamera kayıtlarını inceleyen polis, olay günü saat 12.13.20'de kırmızı renkli bir otomobilin vadiye girdiğini, 15 saniye sonra saat 12.13.35'de bisikletleriyle Japon turistler Mai Kurihara'ın önde, arkadaşı Hoshie Teramatsu'nun arkada vadiye girdiğini tespit etti. Görüntülerin ilerleyen dakikalarında saat 12.59.50'de daha önce giren kırmızı renkli aracın olağandışı sürüş biçimiyle vadiden çıktığını belirleyen polis, aracı şüpheli olarak değerlendirip üzerinde yoğunlaştı.

  Japon turist Mai Kuriharac ın katili kameraya yakalandı #2

  İKİ TURİSTİ TAKİP ETTİ

  Bu çalışmalarda kameranın yakaladığı görüntüdeki aracın plakasını belirleyen polis, Nevşehir genelinde takibe başladı. Şüpheli araç Ürgüp'te itfaiye binası önünde bulundu. Aracın tescil bilgilerini ortaya çıkaran polis, daha sonra şüpheli olarak gözaltına alınan Fatih U.'nun babasına ulaştı. Araç sahibi, aracının oğlunda olduğunu söyleyince polis, bu kez şüpheli olarak Fatih U.'yu gözaltına aldı. Fatih U., Kurihara'yı öldürüp, arkadaşı Teramatsu'yu yaraladığını itiraf etti. Zanlının, kendi kullandığı araçla Japon turistleri takip edip, onlardan hemen önce vadiye girdiği anlaşıldı.

  Japon turist Mai Kuriharac ın katili kameraya yakalandı #3

  FATİH U.'NUN EVİNDE JAPON TURİSTE AİT PASAPORT ÇIKTI

  Şüpheli Fatih U.'nun verdiği bilgiler sonrasında evinde yapılan aramada 110 bin Japon yeni dövizin yanısıra özel eşyalar bulundu. Ayrıca, iki Japon turiste ait pasaportların içinde bulunduğu çanta Ürgüp'e yakın bir vadi içinde yakılmış halde; Fatih U.'nun kullandığı bıçak ise Mersin'den getirilen balıkadam polislerce yapılan aramada Kızılırmak'ta bulundu. Zanlı Fatih U., sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Japon turist Mai Kuriharac ın katili kameraya yakalandı #4


  Görüş Bildir