Dolar
7.3334
-0.0027%
Euro
8.6901
0.5589%
Altın
1930.46
0.7525%
Borsa
1116.57
0.2145%
G. Altın
454.663
0.5773%
Bitcoin
83466.4
-1.3051%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Jartiyerle ölü bulunan avukat Serkan Sönmez'in ölüm nedeni

  Geçtiğimiz yaz otel odasında jartiyerle ölü bulunan avukatın ölüm nedeni zehirlenme olarak tespit edildi.
  • 11.01.2013 - 14:09
  Jartiyerle ölü bulunan avukat Serkan Sönmez'in ölüm nedeni

  Jartiyerle ölü bulunan avukat Serkan Sönmez in ölüm nedeni #1

  Davaya katılmak için geldiği İstanbul’da 5 yıldızlı oteldeki odasında 29 Temmuz 2012’de, üzerinde transparan kadın kıyafeti ve jartiyerle ölü bulunan Ankara Barosu avukatlarından Serkan Sönmez’in ölümüne ilişkin 5,5 aydır devam eden soruşturma tamamladı.

  ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

  Savcılık, iş ve sosyal güvenlik alanında uzman olan avukat Sönmez’in kullandığı maddeler sonucu zehirlenerek öldüğünü belirterek, odasına en son giren kişi olarak tespit edilen masör M.P. hakkında dava açılmasına yer olmadığına dair karar verdi.

  "CİNAYETE KURBAN GİTTİĞİNE İNANIYORUM"

  Sönmez’in, ölümün ardından kendisi gibi avukat olan eşi Figen Sönmez’in yakın çevresine, “Eşimin arabası, çantası ve cüzdanı kayıp. Ağzından kan sızıyordu. Bu bulgular ışığında cinayete kurban gittiğine inanıyorum” demişti.

  TRANSPARAN KIYAFETLE BULUNMUŞTU

  Sönmez’in 29 Temmuz 2012’de bir otel odasında bir otel olasında üzerinde transparan kadın elbisesi ve jartiyerle ölü bulunmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Otelin kamera kayıtlarında yapılan inceleme sonucunda Sönmez’in odasına en son M.P.’nin girdiği tespit edildi. M.P. soruşturma kapsamında şüpheli olarak gözaltına alındı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  KANINDA ÇOKLU MADDE TESPİT EDİLDİ

  Sönmez’in kesin ölüm sebebinin ilişkin Adli Tıp Kurumu’nca 31 Ekim 2012’de soruşturma dosyasına gönderilen raporda, Sönmez’in ölümünün çoklu madde zehirlenmesi sonucu meydana geldiğinin belirtildi. Olay yeri ve cesedin durumunda herhangi bir zorlama olmadığı ifade edilen raporda, zorla madde vermenin, söz konusu olmadığı, şüpheli M.P.’ye atfedilebilecek ölüme sebebiyet verebilecek, eylemin bulunmadığı belirtildi. Sönmez’in ölü olarak bulunduğu odada yapılan incelemede tespit edilen sentetik uyuşturucu maddeye benzer maddelerin kanında yapılan incelemede de tespit edildiği ifade edildi.

  DAVA AÇILMASINA GEREK YOK

  Olaya ilişkin soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sönmez’in bu maddeleri kullanmak amacıyla bulundurduğunun anlaşıldığını belirterek, Sönmez’in kullandığı maddelerin zehirlemesi sonucu öldüğü şüpheli M.P.’nin ölüm olayında herhangi bir suçu bulunmadığı gerekçesi ile hakkında dava açılmasına yer olmadığına dair karar verdi.

  Görüş Bildir