Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Jill Biden Ayasofya Müzesi'ni gezdi

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın eşi Jill Biden, Ayasofya Müzesi ile Arasta Bazaar'ı gezdi.
  • 22.11.2014 - 15:29
  Jill Biden Ayasofya Müzesi'ni gezdi

  jillbiden

  Eşine Fas, Ukrayna ve Türkiye'yi kapsayan denizaşırı seyahatte eşlik eden Jill Biden, İstanbul'da tarihi mekanları dolaştı. Ziyaretine Ayasofya Müzesi'nden başlayan Biden'a, ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ın eşi Holly Bass eşlik etti.

  AYASOFYA MÜZESİ'Nİ GEZDİ

  Jill Biden ve Holly Bass, Ayasofya Müzesi'nin girişinde, Protokol Rehberi Yasemin Bostan tarafından karşılandı. Bostan, Ayasofya Müzesi hakkında konuklarına bilgi verdi. Müzede 45 dakika kalan Biden, müzenin üst katındaki Hz. İsa'nın mozaiklerini inceledi. Biden'ın gezisi sırasında müze ziyaretçilere kapatılmadı. Ayasofya Müzesi'nin ardından Jill Biden, Sultanahmet'teki Arasta Bazaar'da dolaştı. Tarihi pazarda şal ve takı dükkanlarına giren Biden, esnaftan ürünler hakkında bilgi aldı.

  AYASOFYA GEZİSİNDEN GÖRÜNTÜLER

  TÜRKİYE'DE OLDUĞUM İÇİN ÇOK MEMNUNUM

  Biden, "Türkiye'de olduğum için çok memnunum. Ayasofya'yı gezdim. Çok güzel ve şaşırtıcı. Pazarı da gezmekten keyif aldım" dedi.

  EMİNE ERDOĞAN'A ÇAY İÇMEYE GİDECEK

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in eşi Jill Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a çay içmeye gideceğini söyledi.Jill Biden Ayasofya Müzesi ni gezdi #2

   


  Görüş Bildir