Euro
10.0643
0.92%
Dolar
8.5272
1.19%
Altın
481.79
-0.88%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
405.245
0.54%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  JÖH-PÖH'ün sahadaki eli kolu: Nano drone'lar

  JÖH-PÖH'ün sahadaki eli kolu: Nano drone'lar

  TSK'nın en seçkin birimlerinden olan JÖH-PÖH sahadaki hakmiyetini günden güne artırıyor. Bu noktada Özel Kuvvetler'e en önemli desteği Nano drone'lar veriyor.
  • Haber Merkezi
  • 30.01.2019 - 19:30
  • Güncelleme : 30.01.2019 - 19:30

  Dünyanın en seçkin askeri birliklerinden olan JÖH-PÖH operasyon hakimiyetini sahada daha da kuvvetlendirmek için en teknolojik silah ve ekipmanları kullanıyor. Onlardan biri de Nano Drone'lar.

  Geçtiğimiz günlerde Özel Kuvvetler envanterine giren Nano İHA'lar, artık jandarmanın da kullanımında.

  JÖH-PÖH ün sahadaki eli kolu: Nano drone lar #1

  SAHA HAKİMİYETİNİ ARTIRACAK

  Kullanımı kolay ve saha hakimiyetini artırıcı özelliği bulunan Nano İHA'lar, artık jandarmanın eli kolu konumunda. Cepte taşınabilecek kadar küçük boyutta olan Nano İHA'lar, gözle görülemediği gibi sesi de neredeyse duyulamıyor. Tüm bu özellikleriyle Mehmetçik'in sahadaki eli kolu oalacak olan Black Hornet'lar, operasyonel faaliyetlerde bir numaralı destek ekipmanı olacak.

  CANLI GÖRÜŞ DESTEĞİ

  Özellikle üzerindeki kamera sayesinde gece gündüz ayırt etmeksizin görüş alabilen Nano İHA, koordinat vererek hava desteğini anlık olarak alabildiği gibi, kara operasyonlarında da nokta atışı yapma imkanı veriyor.

  JÖH-PÖH ün sahadaki eli kolu: Nano drone lar #2

  TSK'ya girmesiyle Özel Kuvvetler'in en önemli ekipmanlarından biri haline gelen Black Hornet, PKK'lı teröristlerin yeni korkulu rüyası haline geliyor. Zira sahada bulunan JÖH-PÖH birlikleri, şimdiden bu ekimana sahip olaya başladı bile.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir