Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.606
-2.71%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Kadın polisten BDP'li Kaplan'a Nevruz karanfili

  Kadın polisten BDP'li Kaplan'a Nevruz karanfili

  Nevruz kutlamalarında en güzel görüntüler Aydın'dan geldi. Polis, Kaplan'ı Nevruz mitingi girişinde çiçekle karşıladı.
  • 21.03.2012 - 18:00

  Kadın polisten BDP li Kaplan a Nevruz karanfili #1

  Aydın'da BDP'nin düzenlendiği Nevruz kutlamasına katılan Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Nevruz'un tüm halklar tarafından kutlandığını söyleyen Kaplan, "Başbakan, sen bu bayramı kutlamayı yasakladın." dedi.

  İşte o görüntüler

  KADINLARA ÇİÇEK, ÇOCUKLARA ÇİKOLATA

  Kaplan'a kutlama alanına girişte kadın polisler çiçek verdi. Nevruz kutlamasının yapıldığı Osman Yozgatlı Mahallesi'nde hazırlanan alana gelenler polis aramasından geçirildi. Bu yılki kutlamalar öncesinde Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, ilk kez farklı bir uygulamaya imza attı. Arama noktalarında bekleyen Toplum Destekli Polislik Hizmetleri Büro Amirliği görevlileri, kadınlara çiçek verdi, çocuklara da çikolata dağıttı. Emniyet Müdür Yardımcısı Mürsel Sevindik, Vatandaşımızın nevruzu bir bayram havası içerisinde kutlamasını istedik. Aydın'da gerçekleştirdiğimiz çiçek ve çikolata dağıtımı uygulaması örnek bir uygulama. Bu polisin iyi niyetini ve polisin vatandaşla dayanışmasını gösteren bir uygulama gerçekleştiriyoruz diye konuştu.

  HASİP KAPLAN'A POLİS TARAFINDAN KARANFİL

  Alana gelişinde bir kadın polisin karanfil vererek karşıladığı BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan kalabalığa yaptığı konuşmada, Bu bayram halkın bayramıdır, milletin bayramıdır. Onun için Ege'nin de her yerinde meydanlardayız. 'Nevruz devletin bayramı değil' dedik, 'onun için devletin izni gerekmez, devletin izniyle kutlanmaz, izne tabi değildir' dedik diye konuştu.

  Nevruzun yasaklanmasını eleştiren Hasip Kaplan, "Hükümet efendileri, Kültür Bakanlığı, Çırağan'da Nevruz kutluyor ama halka geldi mi 'yasak' diyor. Bu yasak yüreğimizi yakmıştır. Bu yasak ciğerimizi yakmıştır. Bu yasak Türkiye'nin birliğine hançer gibi saplanmıştır. İstanbul'da parti yöneticimiz Hacı Zengin, Şırnak'ta bir polis kardeşimiz bu yasaklar yüzünden öldü. Ey hükümet, ey başbakan senin yüzünden öldü, sizin yüzünüzden öldü" dedi.

  Alana gelişinde karanfille karşılandığını belirten Hasip Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü;

  SENİ BİR GÜN NEVRUZ ATEŞİNİN ÜZERİNDEN ATLARKEN GÖRMEDİK

  Şimdi şu karanfile iyi bakın bu alana bayram coşkusunda girdiğimde bir kadın polis kardeşimiz Nevruz'umu kutlayarak bana verdi. Polis ve asker kardeşlerimiz siz ve bu halk birbirinizin evladı, anası, babasısınız. Siz birbirinize düşman değilsiniz. Sizler, size yanlış emirler veren bir hükümetin, bakanın, başbakanın kurbanlarısınız. Can kayıplarının sorumlusu başbakandır. Bunun siyaseten hesabını Meclis'te soracağız. Sayın Başbakan, Nevruz Bayramı'nı bilmez, aslını inkar eder. Türk olsa Nevruz'u kutlar, Kürt olsa Nevruz'u kutlar. Sen nesin şimdi kardeşim Kazakistan'da, Azerbaycan'da, Kırgızistan'da resmi bayramdır da neden Türkiye'de değildir Sayın başbakan 10 yıldır iktidarsın. Seni ve partini bir gün Nevruz ateşinin üstünden atlarken görmedik. Milliyetçi, mukaddesatçı, muhafazakar, ırkçı, kafatasçı birisin. Sen, o kadar nasibini almamışsın köklerinden, tarihinden, kimliğinden, haymatlos bir başbakansın. Senin nüfus cüzdanın dolar, senin markan euro. İplerin Amerika'nın elinde.


  Görüş Bildir