Euro
9.4882
0.07%
Dolar
7.9461
-0.08%
Altın
463.05
0.23%
Borsa
1.334
0.63%
Bitcoin
143.597
-5.32%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  Kadın protestocular salon dışında şiddete maruz kaldı - izle

  Fatma Şahin'in konuşmasını protesto eden 5 kadın salondan çıkarıldıktan sonra iki erkek tarafından darp edildi.
  • 09.10.2013 - 15:52
  Kadın protestocular salon dışında şiddete maruz kaldı - izle

  Kadın protestocular salon dışında şiddete maruz kaldı - izle #1

  Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Enerji Hanım projesi eğitim programına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile projeye davetli çok sayıda kadın katıldı.

  Kadın protestocular salon dışında şiddete maruz kaldı - izle

  5 KADIN PROTESTO ETTİ

  Fatma Şahin konuşma yaptığı esnada salonun arka sıralarında oturan ve 'Halkevci kadınlar' üyesi oldukları belirlenen 5 kadın, ayağa kalkarak enerji politikalarını protesto etti. Eylemcilerin sesi, diğer kadınlar tarafından alkışlarla kesildi. Konuşmasına devam eden Bakan Şahin ise, 'Biz işimize bakalım, herkesin düşüncesine saygılıyız' dedi. Protestoyu sürdüren kadınlar, organizasyonu düzenleyen kadınlar tarafından salondan çekilerek dışarıya çıkarıldı.

  Kadın protestocular salon dışında şiddete maruz kaldı - izle #2

  DIŞARIDA ERKEK ŞİDDETİ

  Ancak dışarı çıkan kadınların tartışmasına iki erkek de dahil olunca arbede yaşandı. Biri takım elbiseli iki erkek, dışarı çıkarılmaya çalışılan protestocu kadınların saçlarını çekip vurdu. Protestocu kadınlar da erkeklere karşılık verince arbede büyüdü.

  Kadın protestocular salon dışında şiddete maruz kaldı - izle #3

  Protestocu kadınlara vuran erkekleri, kongre merkezinin güvenlik görevlileri güçlükle sakinleştirdi. Kongre merkezinden de çıkarılan kadınlar, 'Bu ülkede her gün kadınlar öldürülüyor. Hangi birinin hesabını sordunuz. Kadınların derdi sadece evdeki tencere tavanın ne kadar enerji harcadığı değil. Faturaların kabarıklığı bizim israf ettiğimizden değil, onların soygunculuğundan geliyor' dedi. Protestocu kadınlar sivil polisler tarafından gözaltına alınarak polis otosuna bindirildi. Salonun dışında bunlar yaşanırken salonda en ön sırada oturan Emine Erdoğan'ın yanındaki kişilerden bilgi aldığı görüldü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir