Euro
15.3359
0.62%
Dolar
13.5844
0.80%
Altın
802.3330
0.15%
Borsa
1954
0.47%
Bitcoin
526.617
5.58%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Kadın teröristin ifadesi faciayı önledi

  Terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'da bayramı kana bulama planı son anda önlendi.
  • 21.08.2012 - 09:54
  Kadın teröristin ifadesi faciayı önledi

  Kadın teröristin ifadesi faciayı önledi #1

  Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, şehre gönderilen canlı bombalardan birini 3 gün önce düzenlenen operasyonla yakalarken kadın olan diğer teröristin izi kaybedildi.

  BAYRAMI KANA BULAYACAKLARDI

  Yakalanan teröristin ifadeleri doğrultusunda kaçan kadın terörist de yakayı ele verdi. Üzerinde ise bomba düzeneğinin yanı sıra 2 adet el bombası ele geçirildi. Teröristlerin, bayram törenlerinde görev alan güvenlik güçlerine yönelik eylem planladığı ortaya çıktı.

  EYLEMİ GERÇEKLEŞTİREMEDİ

  Alınan bilgiye göre, terör örgütünün kanlı eylemler düzenlemek için Diyrabakır'a gönderdiği 2 canlı bomba, terörist eylem gerçekleştirmeden yakalandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takibe alınan teröristlerden biri üç gün önce şehir merkezinde ele geçirildi. Yakalanan teröristin ifadeleri doğrultusunda çalışma başlatan güvenlik güçleri, daha önce takibe aldıkları ancak kaçmayı başaran kadın teröristin izini tekrar bulmayı başardı. Önceki gece güvenlik güçlerinin yoğun çalışması sonuç verdi, canlı bomba terörist kendisine milislik yapan bir kişiyle birlikte düzenlenen operasyonda yakalandı. Teröristin üzerinde bomba düzeneğinin yanı sıra 2 adet el bombası çıktı.

  Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, yakalanan teröristle ilgili çalışmanın devam ettiğini belirtti. Toprak, terör örgütünün hiçbir değeri dikkate almadığını belirterek, tüm güvenlik birimleri olarak gerekli çalışmayı yaptıklarını ve teröristlere eylem fırsatı vermediklerini kaydetti. Teröristlerin, bayram için düzenlenen törenlerde görev alan güvenlik güçlerine yönelik eylem planladığı tespit edildi.


  Görüş Bildir