Euro
10.1058
0.38%
Dolar
8.5489
0.01%
Altın
494.6
-0.18%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
330.936
13.01%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Kadir Çöpdemir: Eskiden komünisttim mecburen döndüm

  Kadir Çöpdemir politikaya atıldığı günleri anlattı..
  • 23.02.2012 - 09:26
  Kadir Çöpdemir: Eskiden komünisttim mecburen döndüm

  Kadir Çöpdemir: Eskiden komünisttim mecburen döndüm #1

  Kanaltürk'te yayınlanan, Şirin Sever ve Bülent Ülgen'in hazırlayıp sunduğu 'Pazar Eki' programına konuk olan Kadir Çöpdemir, bir dönem Cem Boyner'in kurduğu YDH'yla (Yeni Demokrasi Hareketi) politikaya atıldığı günlerde, yaşadığı ilginç anılarını anlattı.

  Çöpdemir, politik dönemini şöyle anlattı:

  BEN ESKİ KOMÜNİSTİM

  "Ben eski komünistim, artık değilim tabii döndük mecburen! Ondan sonra başladık okumaya yazmaya... O zaman da 'Hay Allah yanlış şeye inanmışız' dedik. Liberal burjuva demokratı gibi hissettiğim zamanlarda da, YDH çıktı ortaya. E baktık, aynı şeyleri düşünüyoruz, kurucu üye olarak girdim. Ama herkes TÜSİAD üyesi, bir tek ben cıbır! Ne işim varsa aralarında! Öyle bir parti ki, çalışma toplantıları falan Çırağan'da yapılıyor düşün... Ama Cem Boyner seviyor bizi, yakınında tutuyor sağolsun.

  BİNDE 5 OY ALDIK..

  Bir çalışma toplantısında, büfede somonlu yemekler falan var. O zamanlar, şimdiki gibi her mönüde yok somon.. Ben de biliyorum somonu ama hiç yememişim. Masada konuşmalara veremiyorum dikkatimi, aklım büfede, ne zaman yiyeceğiz şu somonu diye! Neyse bir garson geldi, servise başladı. Millet konuşuyor, ben sandviçe gömüldüm. O an n'oldu bana, politika benim için yanlış bir yer mi acaba diye düşündüm. (gülüyor) Binde beş oy aldık tabii, sonu hüsran. Düşüncelerimiz içimizde kalsın dedik.

  ÇORAPLARIMDAN VE DONUMDAN VAZGEÇMEM

  Ah o parti şimdi çıkacaktı ki... Kardeşiniz belki de bir başbakan yardımcısı olarak burada oturuyor olacaktı! Ama başbakan yardımcısı da olsam, renkli çoraplarımdan ve donumdan vazgeçmem, söyleyeyim!"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir