Euro
15.2355
-0.43%
Dolar
13.5223
0.11%
Altın
801.2900
0.10%
Borsa
1941
1.61%
Bitcoin
499.194
8.04%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Kadir İnanır: Demirtaş bana umut veren tek siyasetçi

  Akil İnsanlar Heyeti'nde olan Kadir İnanır, Selahattin Demirtaş ile ilgili "Selahattin Demirtaş’a bütün Türkiye halkı sahip çıkmak zorunda" dedi.
  • 03.11.2014 - 08:01
  Kadir İnanır: Demirtaş bana umut veren tek siyasetçi

  Kadir İnanır: Demirtaş bana umut veren tek siyasetçi #1

  Ünlü oyuncu Kadir İnanır, Akil İnsanlar Heyeti sürecinden gündeme ilişkin soruları cevapladı. Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'e konuşan İnanır, Selahattin Demirtaş için "Bu ülkenin yetiştirdiği pırıl pırıl, umut veren tek bir siyasetçi var" dedi. Kadir İnanır ayrıca 6-7 ekim olaylarında şiddet eylemlerini HDP çizgisindeki gençlerin yapmadığını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

  İşte röportajın o kısmı;

  - Şunu mu söylüyorsunuz; kanıtlanmadan 6-7 Ekim olaylarında şiddeti HDP çizgisindeki gençlerin yaptığına inanmıyorum.

  - Asla inanmıyorum. Kanıtlanması lazım. Yayın yasağı ne demek? Eğer bu açıklama uluslararası ilişkileri zedeleyecek bir boyut taşıyorsa, o zaman gene de bunu açıklamanın kendi içimizde bazı yolları olabilir. Ama böyle at gözlüğüyle ‘Vurdular, kırdılar’ demek! Tarih bunu bir gün yazar.

  "DEMİRTAŞ'A BÜTÜN TÜRKİYE SAHİP ÇIKMALI"

  HDP’ye çok eleştiri var. Onların bu süreci doğru yönetebildiklerini düşünüyor musunuz?

  "HDP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde koyduğu performans alkış aldı bu ülkede. Peki ya bunu genel seçimlerde daha da yükseltirse nasıl olur? Bunu kırmak lazım. Bu ülkenin yetiştirdiği pırıl pırıl, umut veren tek bir siyasetçi var; Selahattin Demirtaş. O da ‘Gidin, kırın’ diye bir şey söylemedi. Üzüldüğünü de söyledi sonra. HDP seçimle gelmiş, çok genç bir siyasi parti. Elli yıllık partiler onlarca hata yaparken, HDP’ye bu kadar saldırmak vicdansızlıktır. Selahattin Demirtaş’a bütün Türkiye halkı sahip çıkmak zorunda. Öyle siyasetçi yetişmiyor, gerçekten yetişmiyor."

  RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


  Görüş Bildir