Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.947
-0.98%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C
  Kadir İnanır sessizliğini bozdu

  Kadir İnanır sessizliğini bozdu

  Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan Kadir İnanır, gelen eleştirilere sert çıktı.
  • 14.04.2013 - 00:31

  Kadir İnanır sessizliğini bozdu #1

  Türk sinemasının usta sanatçısı Kadir İnanır, Akil İnsanlar Listesi'nde yer alması sebebiyle yapılan eleştirilerle ilgili, "Kimse bu vatanı ve insanlarını benden daha çok sevemez. Umut dolu mutlu bir geleceğimiz için üstlendiğim bu görevde onurlu ve saygılı bir çalışma içinde olacağım" dedi.

  "YÜZ YÜZE GELECEĞİZ"

  Yazılı bir açıklama yapan Kadir İnanır şunları söyledi;

  Büyük bir sorun yaşıyoruz ve sorunun üstümüzden kalkması için bütün kaygılarımızı ortaya koyacağız. Birbirimize sırtımızı dönmeden yüz yüze geleceğiz. Barışın dilini kullanarak sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız ve umuyoruz ki başaracağız.

  "HİÇ DÜŞÜNMEDEN EVET DEDİM"

  Barış kazanacak ve hep beraber mutluluk şarkıları söyleyeceğiz. Bana bu görev teklifi geldiğinde hiç düşünmeden 'evet' dedim. Bu süreç içindeki çalışmalarda özgür olacağım garantilendi. Elbette benim de bir siyasi görüşüm var. Çok iyi bir sosyal demokratım. Bugüne kadar hiçbir siyasi oluşum içinde olmadım.

  "UTANACAKLAR"

  Hiç kimse beni siyasi emelleri için kullanamaz. Bu süreçte rahatsız olanlar çeşitli hareketlerle beni geriletmeye başladılar. Bu hareketlerin hepsine gereken cevabı zamanı geldiğinde vereceğim. Çok utanacaklar. Kimse bu vatanı ve insanlarını benden daha çok sevemez. Görecekler. Umut dolu mutlu bir geleceğimiz için üstlendiğim bu görevde onurlu ve saygılı bir çalışma içinde olacağım. Bu süreç bitinceye kadar barışın kutsal dilini kullanacağım.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir