Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
496.992
-1.87%
9ºC
İstanbul
Sağanak yağış 9 C

  Kadir Topbaş İklim Zirvesi'ne başkanlık yaptı

  Dünyanın önde gelen büyük şehirlerinin belediye başkanlarını bir araya getiren zirve Paris Belediye Binası'nda gerçekleştirildi.
  • 04.12.2015 - 17:29
  Kadir Topbaş İklim Zirvesi'ne başkanlık yaptı

  topbas

  Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg’ün himayesinde düzenlenen etkinliğe Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da onur konuğu olarak katıldı.

  Kadir Topbaş İklim Zirvesi ne başkanlık yaptı #2

  Hidalgo ve Bloomberg'in ardından belediye başkanlarına hitap eden Kadir Topbaş, konuşmasında şehirlerin de iklim zirvesine katkı sunmasının önemine değindi. Başkanı olduğu UCLG'nin yerel liderleri buluşturan ve halkı doğrudan etkileyecek kararları alan bir teşkilat olduğunu hatırlatan Topbaş, “UCLG halklara en yakın yönetim birimidir” dedi.

  İklim değişikliğine karşı mücadelenin başarılı olmasının ancak yerel yönetimlerle mümkün olabileceğine dikkati çeken Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çevre hassasiyeti olan bir yapılanmaya gittiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

  TOPBAŞ: İSTANBUL'UN HAVASI DÜNYA STANDARTLARININ ÜZERİNDE

  “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki İstanbul'un havası dünya standartları üzerinde bir temizliğe sahip. İstanbul günde 16 bin ton çöp çıkarmasına rağmen dünyanın temiz kentlerinden bir tanesi. İstanbul'un plajları artık İstanbullular tarafından kullanılabilir hale geldi ve içilebilir su kaynakları açısından da İstanbul yine kendi imkanını sağlayabilen bir kent.”

  Kadir Topbaş İklim Zirvesi ne başkanlık yaptı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir