Petrol
96.66
0.23%
Euro
18.2908
-0.04%
Dolar
17.9291
-0.11%
Altın
1.031
-0.01%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
429.248
2.62%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Kadir Topbaş'tan İstanbullulara çağrı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlardan tedbirli olmaya devam etmelerini istedi.
  • 27.01.2012 - 18:19
  Kadir Topbaş'tan İstanbullulara çağrı

  Kadir Topbaş tan İstanbullulara çağrı #1

  Kadir Topbaş, dün gece saatlerinden itibaren İstanbul genelinde etkili olan kar yağışıyla ilgili alınan önlemler konusunda basın toplantısı düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) gerçekleşen basın toplantısında konuşan Topbaş, vatandaşlardan tedbirli olmaya devam etmelerini istedi. Alınan önlemler nedeniyle ulaşımda önemli bir aksaklık yaşanmadığı belirten Topbaş, "İstanbul'un yağışı bugün ve yarın devam edecek. 7 Şubat'a kadar kar yağışı azalarak devam edecek. Eksi 13 derece sıcaklıktan bahsediliyor. Solüsyon mücadelemiz sebebiyle ana arterler açık. Bunu AKOM çalışanlarıyla birlikte başardık. Arazide araçlarımız GPRS ile takip ediliyor. Diğer kameralarla İstanbul'un her noktası takip ediliyor. Belediye olarak teknolojiyi iyi kullanıyoruz. 147 aparat köylerdeki büyük traktörlere eklenmek suretiyle destek veriyoruz." dedi.

  GEREKEN MÜDAHALELER YAPILDI

  Soğuk havalarda kar yağışından etkilenen evsizler için spor salonu açtıklarını dile getiren Topbaş, " Evsizler için dün ve bugün 700 aşkın ihbar almıştık. Gereken müdahale yapıldı. Sarıyer'de Metin Oktay Spor Salonu'nda şu anda 218 vatandaşımız var. Gerek oldukça yine alıyoruz ama sokaklara alıştıkları için bazıları sokağa tekrar dönüyor." şeklinde konuştu. Ulaşımda yaşanan rahatlık için İstanbullulara için teşekkür eden Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü: " Bireysel araçları tercih etmeyiniz ve özellikle kar lastiklerinizi kullanınız. Kar lastiği olmayanlar araçlarını kullanmamalılar. Sağlıklı bir yaşam sıkıntısız bir İstanbul'u birlikte başarabileceğimize inanıyorum. 7 Şubata kadar çalışmaya devam edeceğiz."

  OKULLARIN TATİL OLMASI BÜYÜK AVANTAJ

  "Okulların tatil olması büyük avantaj trafik yoğunluğu azalıyor." diyen Topbaş sözlerini şu şekilde tamamladı: " Biz bütün kışı göze alarak depolarımızı dolduruyoruz. İlçe belediyelerimize de yardımcı oluyoruz. Çünkü ara sokaklarda mücadele diyorlar. Sensörler nedeniyle gereksiz malzeme kullanmıyoruz.Gerektiği kadar tuz ve solüsyon kullanılıyor. Mevcut depolarda malzemelerimiz yeterli. Ara sokaklarda yönetimi ilçe belediyelerine ait ama orada yaşayan insanlarda onlara yardımcı olmalı kapılarımızın önlerini en azından temizliğini yaparsak katkı sunulmuş olabilir. Risk taşıyan yerler olabilir yetmediği yerde malzeme takviyesi yapmaktayız. İstanbul'da 23 milyonluk bir hareketlilik olmaktadır. Deniz ulaşımındaki aksaklıklar, fırtına sebebiyle olmaktadır. Vatandaşlarımız bu konuda tedarikli olmalı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir