Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.768
-6.20%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Kahraman polis PKK'lıları geri püskürttü

  PKK'lıların saldırısına araçtan atlayarak karşılık veren sivil polis hayat kurtardı..
  • 12.10.2012 - 08:54
  Kahraman polis PKK'lıları geri püskürttü

  Kahraman polis PKK lıları geri püskürttü #1

  Tunceli'de yol kesen PKK'lı teröristlerin ateş açtığı araçta bulunan sivil bir polisin teröristleri tek başına püskürttüğü ortaya çıktı. 3 kişinin yaralandığı olayda, polisin araçtan atlayarak teröristlere karşılık verdiği öğrenildi.

  POLİS MEMURU HAFİF YARALANDI

  Edinilen bilgiye göre, Tunceli'de görevli bir polis memurunun da içinde bulunduğu taksinin önü, şehre 25 kilometre kala PKK 'lı teröristler tarafından kesildi. Yolun teröristler tarafından kesildiğini gören sivil polis, araçtan kendini atarak PKK 'lılara doğru ateş etti. Teröristlerle bir süre çatışan polis memuru, PKK 'lılardan birini öldürdü, birini ise yaraladı. Bu esnada araçta bulunan iki kişi ile polis memuru hafif yaralandı.

  Polisin öldürdüğü PKK'lının cesedi yol kenarında bulundu

  Kahraman polis PKK lıları geri püskürttü #2

  Teröristlerin ölü ve yaralılarını alarak olay yerinden kaçmasının ardından taksi şoförü, polis memuru ve diğer 2 yaralıyı alarak Tunceli 'ye doğru hareket etti. Yolda ambulansa bindirilen yaralılar, Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

  Olayın ardından Tunceli -Pülümür karayolu trafiğe kapatıldı. Şehir girişleri özel harekat timleri tarafından tutularak araçlarda arama yapıldı. Saldırının gerçekleştiği bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat timleri indiren Skorski helikopterler, kaçan teröristlerin yakalanması amacıyla operasyon başlattı. Bölgede sıcak temasların yaşandığı ve silah seslerinin geldiği bildirildi.

  BÜYÜK OPERASYON SÜRÜYOR

  Tunceli'de, bombalı eylem hazırlığındaki PKK'lıları etkisiz hale getirmek için dün başlatılan hava destekli operasyon, bugün genişletilerek sürdürülüyor. Omanlık alana kaçıp izlerini kaybettirmek isteyen PKK'lıların askerlerin yoluna tuzakladığı 5 bomba düzeneği bulunarak imha edildi.

  ÜST DÜZEY PKK'LILAR KISTIRILDI

  Bölgede kötü hava koşullarına rağmen operasyonların sürdüğü öğrenildi. Askeri yetkililer, operasyonların gerçekleştirildiği alanda yeni PKK'lı grupların tespit edildiğini, bu gruplar içinde çok üst düzen bazı PKK'lıların da bulunduğunu, bunun için operasyonların kapsam alanının genişletildiğini söyledi. Geyiksuyu ve Düzpelik köyleri çevresine de çok sayıda birlik kaydırılarak PKK'lıların geçiş yolları kesilmeye çalışılırken, güvenlik birimleri Zergavut Ormanları'nda sıkışan PKK'lıların Dinar Deresi Vadisi içine kaçmaya çalıştıkları ancak, helikopterlerin yoğun bombardımanı ile bu yolların da engellendiği belirtti.

  Güvenlik birimlerinin verdiği bilgiye göre, Özellikle Zergavut Ormanları bölgesinde çok sayıda sığınak gıda deposunun bulunarak imha edildi. Ayrıca birçok geçiş güzergahına döşenene 5'tenfazla el yapımı bombalı tuzak da yine askerlerce tespit edilerek imha edildi. Bölgede sabah ve öğlen saatlerinde yoğun silah sesleri gelirken, çatışmaların sonuçları hakkında şu ana kadar açıklama yapılmadı.


  Görüş Bildir