Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.812
1.99%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Kahraman şoför 30 yolcunun hayatını kurtardı

  Gaziantep'teki patlamada facianın eşiğinden dönülmüş..
  • 21.08.2012 - 13:27
  Kahraman şoför 30 yolcunun hayatını kurtardı

  Kahraman şoför 30 yolcunun hayatını kurtardı #1

  Gaziantep'te dün akşam meydana gelen bombalı saldırı sırasında hasar gören aracında yaralanan halk otobüsü şoförü Hüseyin Özdemir, kendi aracındaki yaralılar ile yanan başka bir otobüsteki yaralılardan biri çocuk iki kişiyi alarak hastaneye yetiştirdi.Özdemir, kendilerini durağa varmadan önce ineceğini söyleyen yolcunun kurtardığını anlattı.

  "30 YOLCUYU ORADAN ÇIKARDIM"

  Habertürk Gazetesi'nden Lokman Happani'ye konuşan kahraman şoför, "Yolcuları indirmeye çalışırken patlama meydana geldi. Ben giderken karşı taraftan gelen otobüs, otomobilin patlamasıyla bir anda anda alev aldı. Ben patlama sesini ve alevleri görür görmez manevra yaparak otobüsü patlamanın olduğu yerden uzaklaştırdım. Patlamanın şiddetiyle ön cam dağıldı, çiviler üzerimize geldi. Otobüsün birçok yerinde özellikle ön kısmında büyük hasar oluşmasına rağmen diğer otobüsten düşen yaralıları alarak son sürat olay yerinden uzaklaşıp 3 kilometre mesafedeki Şehit Kamil Devlet Hastanesi'ne ulaştırdım. Olayda yaralanan ve diğer otobüste bulunan 4 yaşındaki çocuğu da kendi aracıma alarak hastaneye götürdüm. Fakat çocuk kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Otobüste 30 yolcu bulunuyordu, yaralanmama rağmen 30 yolcuyu oradan çıkardım" dedi.

  "BİZLERİ İNECEK YOLCU KURTARDI"

  Özdemir, kendilerini durağa varmadan önce ineceğini söyleyen yolcunun kurtardığını belirterek, "Olayın olduğu durağa varmama 50 metre kala yolcularımdan birisinin 'inecek var' demesi üzerine durduk. Belki de burada beklediğimiz bir dakika sonucu patlamadan kurtulduk, yolcum inmek istemeseydi biz de patlamanın içerisinde kalırdık" diye konuştu.


  Görüş Bildir