Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.847
-0.97%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Kahramanmaraşlı babanın ayağına kıymık batınca öldü

  Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi Sadıklı köyünde yaşayan 49 yaşındaki Halil Türk'ün ayağına kıymık battıktan 10 gün sonra öldü.
  • İHA
  • 29.08.2015 - 14:44
  Kahramanmaraşlı babanın ayağına kıymık batınca öldü

  Kahramanmaraşlı babanın ayağına kıymık batınca öldü #1

  6 çocuk babası Halil Türk, ayağına batan dut parçasını kendi imkanları ile çıkarttı. Eski usül ilaçlar ve tentürdiyot süren Türk, yaranın kapandığını fark edince hastaneye gitmeye gerek duymadı.

  10 GÜN SONRA RAHATSIZLANDI

  Aradan 10 gün geçmesinin ardından Türk, bir anda rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından doktorlar Türk’e ilaç vererek evine gönderdi. Anca Halil Türk, köy garajlarına geldiğinde bayıldı.

  Kahramanmaraşlı babanın ayağına kıymık batınca öldü #2

  35 GÜNLÜK YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

  Çağrılan ambulansla Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorların oluşan iltihabın tüm vücuda yayıldığını belirtmesi üzerine Mersin’de özel bir hastaneye sevk edildi. Gece geç saatlerde ambulansla hastaneye götürülen Halil Türk, 35 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

  Kahramanmaraşlı babanın ayağına kıymık batınca öldü #3

  DUT SİLKELİYORDU AYAĞINA PARÇA BATTI

  Halil Türk’ün kardeşi Ali Türk, kardeşinin dut silkelediği esnada ayağına parça battığını söyledi. Kardeşinin hastaneye gitmediğini ifade eden Türk "Gidip aşı yapılmıyor. İçeride kalan iltihap kana doğru hareketleniyor ve beynine kadar çıkıyor. 8-10 gün sonra hastaneye götürüyorlar beni aradılar. Daha sonra doktorlar bunu gece 3’te Mersin’e gönderdiler. Orada doktorlar epeyce mücadele etti ama başaramadılar. Ayağında dut kırığının parçası var o batmış" dedi. Halil Türk’ün eşi Hüsne Türk ise, "Duta çıkmıştı, dut silkelerken ayağına küçük bir çorpuk (kıymık) batmış merhem çaldı, tentürdiyotladı. Daha sonra sargı bezi sardı başka da bir şey yapmadı, sonra aniden tutuldu" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir