Petrol
108.69
-0.38%
Euro
17.6954
-0.74%
Dolar
16.7241
-0.95%
Altın
988.66
-0.35%
Borsa
253
-0.95%
Bitcoin
361.288
-0.30%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Kalın’dan Erdoğan-Zana görüşmesi açıklaması

  Kalın, Erdoğan ile HDP Milletvekili Leyla Zana arasında gerçekleşecek görüşmenin program uygun olduğu zaman gerçekleşeceğini söyledi.
  • 27.01.2016 - 12:26
  Kalın’dan Erdoğan-Zana görüşmesi açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda basın bilgilendirme toplantısı yapan İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zana arasında gerçekleşecek görüşme için özel kalemlerin çalıştığını belirterek, “Leyla Zana ve Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşme özel kalemler seviyesinde devam ediyor. Sayın Zana yurt dışında. Uygun bir zamanda görüşme gerçekleşecektir” dedi.

  PYD’yi Cenevre görüşmelerine katmaya çalışmanın şu ana kadar süren müzakerelere aykırı bir durum olduğunu söyledi. “Rejimle ve PKK ile şaibeli, kirli ilişkilerine devam eden bir grubun orada olması kabul edilebilir bir şey değildir” diyen Kalın, Türkiye’nin orada en üst düzeyde temsil edileceğini açıkladı. Kalın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaymakamlara yönelik “Mevzuatı bir kenara koyun” yönündeki çağrısına da açıklık getirdi.

  "DEVLETİN VERDİĞİ İMKANLARI DEVLET ALEYHİNE KULLANANLARA ÇAĞRIDIR"

  Kalın, “Son aylarda Doğu ve Güneydoğu’da belli belediyelerin ne tür yasadışı faaliyetler içinde olduğunu biz gördük. Hendeklerin, çukurların hangi makinalarla kazıldığı biliniyor. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrı doğrudan bununla ilgilidir. Devletin verdiği imkanları devlet aleyhine kullananlar için yapılan bir çağrıdır” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir